| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Polska przemyśli swoje stanowisko w sprawie VAT

Aktualizacja: 25.01.2006

Polska jeszcze raz przemyśli swoje stanowisko w sprawie przedłużenia okresów stosowania obniżonych stawek VAT na niektóre towary i usługi, jednak muszą być one korzystne dla Polski - powiedział wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska. »

Spór o opłatę rozstrzygnięty

Aktualizacja: 25.01.2006

Opłata manipulacyjna dodatkowa ma charakter represyjny, ale nie oznacza to, że jest sankcją w rozumieniu prawa karnego - stwierdził Trybunał Konstytucyjny. Konstytucyjność przepisów kodeksu celnego zakwestionowała spółka, która musiała dopłacić ponad 60 tys. zł tytułem opłaty manipulacyjnej. »

Mniej uprawnień dla celników

Aktualizacja: 25.01.2006

Projekt ustawy o powołaniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego odbiera Służbie Celnej prawo użycia środków przymusu bezpośredniego. Poza utratą uprawnień, celników martwi też widmo połączenia z administracją skarbową. »

Prokuratorskie dowody dla inspektorów

Aktualizacja: 25.01.2006

Rząd chce ułatwić inspektorom skarbowym kontrolę tzw. dużych podatników oraz przywrócić przepis pozwalający wykorzystać w postępowaniu podatkowym dowody zebrane w niezakończonym prawomocnie postępowaniu karnym. »

Jak proporcjonalnie odliczyć odsetki

Aktualizacja: 25.01.2006

Podatnik nie może odliczyć odsetek od kredytu wydatkowanego na nabycie gruntu lub prawa użytkowania wieczystego. Jeżeli jednak kredyt przeznaczono na zakup gruntu tylko w części, odsetki można odliczyć proporcjonalnie. »

Ważny dobry adres

Aktualizacja: 25.01.2006

Skończył się dwuletni okres ochronny dla osób, które kierowały skargi na decyzje bezpośrednio do sądów administracyjnych. Teraz taki błąd może słono kosztować »

Wyłoniono finalistów

Aktualizacja: 24.01.2006

W Gdańsku odbył się ostatni z cyklu półfinałowych konkursów Księgowy Roku. W ten sposób poznaliśmy już wszystkie osoby, które wezmą udział w wielkim finale w Warszawie. W gdańskim półfinale wygrała Joanna Gawrońska z Elbląga. Jest dyrektorem finansowym w Zakładzie Mechanicznym Elzam - Zamech. Od 12 lat zajmuje się rachunkowością oraz ekonomią. »

Na sprzęt o przeznaczeniu indywidualnym

Aktualizacja: 24.01.2006

Aby skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, zakupiony sprzęt, urządzenia czy narzędzia techniczne powinno cechować ich indywidualne przeznaczenie i niezbędność w rehabilitacji. Muszą też ułatwiać osobie niepełnosprawnej wykonywanie czynności życiowych. »

Szukaj informacji na stronach izb skarbowych

Aktualizacja: 24.01.2006

Trwa akcja rozliczeń rocznych. Aktywnie uczestniczą w niej izby skarbowe, które zamieszczają na stronach internetowych informacje niezbędne przy wypełnianiu PIT za 2005 rok. »

Do kiedy niższe stawki VAT

Aktualizacja: 24.01.2006

Dziewięciu państwom starej Unii Europejskiej wygasły preferencyjne stawki VAT na niektóre towary i usługi. Obecnie domagają się ich przedłużenia. Polska również ma szansę na wydłużenie okresu stosowania obniżonych stawek do 2015 roku. »

Doradzanie zgodne z kodeksem etyki

Aktualizacja: 24.01.2006

Przyjęcie kodeksu etyki doradcy podatkowego, zmiany statutowe, ustalenie zadań na najbliższe cztery lata oraz ponowny wybór na przewodniczącego Krajowej Rady prof. Witolda Modzelewskiego - to najważniejsze decyzje Drugiego Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych. »

Sporne opłaty manipulacyjne

Aktualizacja: 24.01.2006

Dziś Trybunał Konstytucyjny rozpozna skargę dotyczącą prawa organów celnych do wymierzania opłaty manipulacyjnej dodatkowej. »

Zakup leków z ulgą

Aktualizacja: 23.01.2006

Osoby zaliczone do jednej z grup niepełnosprawności lub osoby, na utrzymaniu których pozostają osoby niepełnosprawne, mogą w rozliczeniu za 2005 rok odliczyć od podstawy opodatkowania wydatki poniesione na zakup leków. Do skorzystania z ulgi uprawnia już miesięczny wydatek ponad 100 zł. »

Są już pierwsze zeznania

Aktualizacja: 23.01.2006

Do urzędów skarbowych w całej Polsce trafiają pierwsze zeznania podatkowe za 2005 rok. Na razie nie ma kolejek. Urzędy rozpoczęły jednak akcje informacyjne, pomagają też w wypełnianiu PIT. Gdy liczba zeznań się zwiększy, urzędnicy deklarują wydłużenie godzin pracy. »

Dotacje z budżetów bez podatku

Aktualizacja: 23.01.2006

Do 31 grudnia 2006 r. dotacje otrzymane z budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego z wyjątkiem dopłat do oprocentowania kredytów bankowych są zwolnione od podatku dochodowego. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Eksperci Budujesz-Kupujesz.pl

Eksperci budowlani

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »