| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Biegły rewident musi być wiarygodny

Aktualizacja: 17.03.2006

Kandydaci na biegłych rewidentów muszą zdać dziesięć egzaminów z rachunkowości, podatków i finansów, odbyć praktykę i aplikację. Zajmuje to średnio 3-4 lata. Musi tyle trwać, aby biegły rewident był wiarygodny. »

Kasy rejestrujące

Aktualizacja: 17.03.2006

Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług negatywnie oceniła projekt rozporządzenia ministra finansów w sprawie kas rejestrujących. »

Błędy we wnioskach o zwrot VAT

Aktualizacja: 17.03.2006

Do urzędów skarbowych trafia coraz więcej wniosków o zwrot VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych. Należy się spodziewać, że w najbliższym czasie będzie ich jeszcze więcej. Na razie ruch jest umiarkowany. »

Kto zdaje egzamin

Aktualizacja: 16.03.2006

Ubiegający się o certyfikat księgowego pierwszy raz mają większe szanse na zdanie egzaminu niż te osoby, które przystępują do niego po raz kolejny - wynika z obserwacji Ministerstwa Finansów. »

Projekty są gotowe, ale kosztowne

Aktualizacja: 16.03.2006

Posłowie wyprzedzili rząd i przygotowali własne projekty ustaw podatkowych. Dotyczą PIT i ustawy o podatku od spadków i darowizn. Rząd nie zgodzi się jednak na przyjęcie kosztownych pomysłów posłów. Zapowiada, że pod koniec marca przedstawi własne propozycje zmian w podatkach. »

Kasy fiskalne pojawią się i znikną

Aktualizacja: 16.03.2006

Zgodnie z przygotowywanym rozporządzeniem ministra finansów od 1 września kasy fiskalne będą musieli zainstalować sprzedawcy między innymi sprzętu RTV i AGD, płyt CD i DVD oraz aparatów fotograficznych. »

Interpretacje/Ordynacja

Aktualizacja: 16.03.2006

Przepisy prawa nakładają na podatnika obowiązek przedstawienia stanu faktycznego oraz własnego stanowiska w sprawie w sposób umożliwiający organowi podatkowemu wydanie interpretacji, »

NSA/VAT

Aktualizacja: 15.03.2006

Wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny nie mógł odnieść się do kwestii, czy brak ustnej umowy o świadczenie usług załadunku towarów eksportowych pozbawiał skarżącą prawa do zastosowania 0-proc. stawki VAT w 2000 roku. »

RPO/Menedżerowie

Aktualizacja: 15.03.2006

Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych w części dotyczącej kontraktów menedżerskich. Zdaniem RPO, art. 13 pkt 9 ustawy o PIT narusza zasadę poprawnej legislacji. »

Jak rozliczy się opiekun prawny

Aktualizacja: 15.03.2006

Wspólne opodatkowanie dochodów jest możliwe także w przypadku rodzeństwa. Jednak z takiego sposobu rozliczeń mogą skorzystać tylko osoby będące samotnymi opiekunami prawnymi ubezwłasnowolnionego brata lub siostry. »

Za rok ratyfikacja nowej umowy

Aktualizacja: 15.03.2006

Ministerstwo Finansów obiecuje, że nowa polsko-brytyjska umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania będzie ratyfikowana za rok. Planowane są też zmiany w PIT, które zrekompensują Polakom pracującym za granicą wysokie koszty utrzymania. »

Symbol ułatwia zwrot VAT

Aktualizacja: 15.03.2006

Brak symbolu PKWiU na fakturze dokumentującej zakup materiałów budowlanych może utrudniać uzyskanie zwrotu części zapłaconego w cenie VAT. »

RPO/PIT

Aktualizacja: 14.03.2006

Rzecznik Praw Obywatelski zwrócił się do Ministra Finansów o podjęcie prac w celu zmiany formularza PIT-40A/11A. Jak zauważył rzecznik, obecnie obowiązujący druk jest nieczytelny, mało przejrzysty i niezrozumiały zarówno dla podatników, jak i pracowników organów podatkowych. »

Do końca marca będzie gotowy pakiet ustaw o podatkach

Aktualizacja: 14.03.2006

Do 31 marca rząd przedstawi cały pakiet ustaw podatkowych od osób fizycznych i wszystkich rozwiązań przewidzianych na lata 2007-2009 - powiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz w radiowych Sygnałach Dnia. »

Najczęściej naruszane są przepisy o zamówieniach publicznych

Aktualizacja: 14.03.2006

Najwięcej wykroczeń w dyscyplinie finansów publicznych dotyczy stosowania przepisów o zamówieniach publicznych oraz nieuprawnionego wydawania publicznych pieniędzy. Dzieje się tak z powodu zawiłości prawa i niewystarczających kwalifikacji kierowników. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Patentowa "LECH"

.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK