| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Jak znieść podwójne opodatkowanie

Aktualizacja: 10.04.2006

Projektem zmian w Ordynacji podatkowej, który ma umożliwić zaniechanie poboru podatku w kraju od Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii, zajmie się sejmowa Komisja Finansów Publicznych. »

Pomagamy rozliczyć dochody z Niemiec

Aktualizacja: 10.04.2006

Dochód uzyskany w Niemczech jest zwolniony w Polsce z podatku dochodowego. Dochód ten uwzględnia się jednak w Polsce przy ustaleniu stawki podatkowej. »

Sprawozdania o umowach z fiskusem

Aktualizacja: 10.04.2006

W Ministerstwie Finansów przygotowano projekty rozporządzeń, w których określono wzory sprawozdań o realizacji przez podatników uzgodnionych z fiskusem metod ustalania cen transakcyjnych. »

Na zmianach w podatkach można stracić

Aktualizacja: 10.04.2006

Znany jest już projekt ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw datowany na 4 kwietnia 2006 r. Te inne ustawy to wszystkie akty prawne, które Ministerstwo Finansów chce zmienić. »

Gilowska potwierdziła wystąpienie o odwołanie Mecha

Aktualizacja: 07.04.2006

Wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska potwierdziła w piątek, iż wystąpiła o odwołanie wiceministra finansów Cezarego Mecha. Gilowska powiedziała, że "powodem zbiorczym" jest to, że nie dadzą "rady razem współpracować". »

VAT/Nowelizacja

Aktualizacja: 07.04.2006

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt zmian do ustawy o podatku od towarów i usług. Zmiany te są spowodowane koniecznością dostosowania pojęcia usług elektronicznych do definicji tych usług wprowadzonej przez rozporządzenie Rady z 17 października 2005 r., które zawiera przepisy wykonawcze do szóstej dyrektywy VAT. »

Sejm/Podwójne opodatkowanie

Aktualizacja: 07.04.2006

Dziś w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie złożonego przez Platformę Obywatelską projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej. Zmiany mają umożliwić ministrowi finansów wydanie rozporządzenia o zaniechaniu poboru podatku dochodowego od osób fizycznych, w sytuacji gdy podatek został już odprowadzony za granicą. »

Reforma podatkowa/Opłata skarbowa

Aktualizacja: 07.04.2006

Ministerstwo Finansów opublikowało pierwszy projekt z pakietu ustaw, które mają zostać zmienione w ramach reformy podatkowej. Jest to projekt ustawy o opłacie skarbowej datowany na 3 kwietnia 2006 r. »

Osobne limity i dowody wpłat

Aktualizacja: 07.04.2006

Z ulgi odsetkowej mogą korzystać współwłaściciele mieszkań i domów. Nie muszą nawet być małżeństwem czy rodziną. Każdy ma własny limit ulgi, ale też każdy musi spłacać odsetki. »

Ulga zamiast pomóc obciąży

Aktualizacja: 07.04.2006

Od 1 stycznia 2007 r. ma zostać wprowadzona nowa ulga podatkowa w postaci możliwości odliczenia pełnej kwoty wolnej na każde dziecko w rodzinach z co najmniej trójką dzieci - zapowiedziało Ministerstwo Finansów. Od 2008 roku ulga ma być rozszerzona również na rodziny z dwójką dzieci. »

OECD/Opodatkowanie zarobków

Aktualizacja: 06.04.2006

OECD opublikowała raport dotyczący opodatkowania wynagrodzeń w 2005 roku. Państwa, w których zarobki opodatkowane są najwyżej, to: Belgia, Niemcy i Węgry. Najniżej opodatkowują wynagrodzenia Korea, Meksyk i Nowa Zelandia. »

Przedsiębiorcy/System podatkowy

Aktualizacja: 06.04.2006

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych wyraziła rozczarowanie przedstawionymi przez wicepremiera Zytę Gilowską propozycjami zmian w systemie podatkowym i pozapłacowych kosztach pracy. »

Małżonek może odliczyć wydatki

Aktualizacja: 06.04.2006

Gdy głównym najemcą jest tylko jeden z małżonków, między którymi zniesiono wspólność majątkową, drugiemu przysługuje prawo do ulgi remontowej, tylko jeśli ponosił wydatki na remont najmowanego lokalu. »

Kiedy będą rozliczenia w sieci

Aktualizacja: 06.04.2006

Od 16 sierpnia podatnicy powinni przesyłać wszystkie deklaracje do urzędów skarbowych drogą elektroniczną. Może się to jednak opóźnić, jeżeli ministerstwo nie przygotuje na czas formatów technicznych deklaracji. »

Więcej zakupów z ulgą

Aktualizacja: 06.04.2006

Aby skorzystać z ulgi na innowacyjność, nowe technologie będzie można kupić od każdej firmy, a nie tylko od jednostek naukowych. Sejm znowelizował wczoraj ustawę o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Tołwiński

Radca Prawny z kancelarii BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK