| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Resort przyznaje się do błędu

Aktualizacja: 13.02.2006

Podatnicy, którzy mimo wytycznych ministra finansów nie zainstalowali jeszcze kas fiskalnych, mogą odetchnąć z ulgą. Ministerstwo zapowiedziało przedłużenie obowiązującego w ubiegłym roku zwolnienia z obowiązku posiadania kas przez podatników, którzy rozpoczęli działalność w 2005 roku. »

Ministerstwo rozważy zmianę przepisów

Aktualizacja: 13.02.2006

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozważa zmianę przepisów dotyczących ulgi podatkowej związanej z legalnym zatrudnieniem pomocy domowej. »

Służba celna - nie będzie zwolnień

Aktualizacja: 13.02.2006

Ministerstwo Finansów poinformowało izby celne, że nie są planowane zwolnienia w Służbie Celnej, a związki zawodowe celników niepotrzebnie wprowadzają atmosferę niepokoju. »

Bank musi informować fiskusa

Aktualizacja: 10.02.2006

Podatnicy znaleźli sposób na unikanie egzekucji podatkowej z rachunku bankowego. »

Dokumentowanie wykonania usług doradczych

Aktualizacja: 10.02.2006

Kiedy wydatki poniesione na nabycie specjalistycznych usług doradczych mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów? Jakich wymogów należy przestrzegać w zakresie ich udokumentowania? »

Liczy się moment zapłaty

Aktualizacja: 09.02.2006

Odsetki od sprzedaży mającej charakter ratalny można zaliczyć do przychodów dopiero w momencie ich zapłaty - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie. »

Kto wynajmuje pokoje, nie prowadzi działalności

Aktualizacja: 09.02.2006

Osoba, która od czasu do czasu wynajmuje lokal we własnym domu, np. turystom, nie powinna być traktowana jak prowadząca działalność gospodarczą. Może więc korzystać z opodatkowania 8,5-procentowym ryczałtem. »

Kary tylko za ciągłe spóźnienia

Aktualizacja: 09.02.2006

Podatnik, który uporczywie nie wpłaca w terminie podatku, podlega karze grzywny. »

Czego nie zajmie poborca

Aktualizacja: 08.02.2006

Osoba niebędąca dłużnikiem, której rzeczy lub prawa zostały zajęte w postępowaniu egzekucyjnym, ma możliwość złożenia wniosku o wyłączenie ich spod egzekucji. »

Bez podatku 380 zł

Aktualizacja: 08.02.2006

Z podatku zwolniona jest kwota dofinansowania ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych nieprzekraczająca 380 zł. Od nadwyżki przekraczającej tę kwotę trzeba już zapłacić podatek. »

Słaby złoty zagrozi akcyzie na benzynę

Aktualizacja: 08.02.2006

Odebranie ministrowi finansów prawa do podwyższania akcyzy na benzynę od 2007 roku nie jest sprzeczne z prawem unijnym - ocenia Komitet Integracji Europejskiej. Ostrzega, że ewentualne duże osłabienie złotego przy sztywnej stawce akcyzy mogłoby jednak grozić naruszeniem Dyrektywy UE. »

Dużo zachęt, mało wpłat

Aktualizacja: 08.02.2006

Organizacje pożytku publicznego prześcigają się w zamieszczaniu na swoich stronach internetowych poradników i informacji przydatnych przy wypełnianiu PIT. Gdyby udało im się przekonać wszystkich podatników, na ich konto mogłoby wpłynąć nawet 200-300 mln zł. »

Jaki podatek od odszkodowań

Aktualizacja: 07.02.2006

Odszkodowania, których wysokość lub zasady ustalania wynikają wprost z odrębnych ustaw lub wydanych na ich podstawie przepisów wykonawczych, są zwolnione z podatku dochodowego. Od tej generalnej zasady są jednak wyjątki. »

Bez finansowania imprez pracowniczych

Aktualizacja: 07.02.2006

Imprezy okolicznościowe organizowane przez firmę dla pracowników nie powinny być finansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Jeśli jednak taka impreza zostanie sfinansowana z funduszu, wydatki na nią nie będą kosztem podatkowym. »

Paczka zwolniona czy opodatkowana

Aktualizacja: 07.02.2006

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie zadecyduje o tym, czy sklepy internetowe powinny doliczać VAT do kosztów paczki wysyłanej klientom za pośrednictwem Poczty Polskiej. Niektóre urzędy żądają podatku, mimo że usługi pocztowe są z niego zwolnione. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK