| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Budżet zadaniowy daje szansę na oszczędności

Aktualizacja: 23.03.2006

Ministerstwo Finansów zapowiada wprowadzenie budżetu zadaniowego. Dzięki temu nastąpią rewolucyjne zmiany. Pieniądze będą przeznaczane na realizację konkretnych zadań, które są ustalone w budżecie. Nie jest to jednak proste zadanie. »

Jak prawidłowo obliczyć kwotę zwrotu podatku

Aktualizacja: 23.03.2006

Najczęściej o zwrot VAT od materiałów budowlanych występują osoby, które odnawiały mieszkanie i korzystały z ulgi remontowej. Mogą odzyskać do 7135 zł. »

Nieściągalność musi być udowodniona

Aktualizacja: 23.03.2006

Wierzytelność nieściągalna może być zaliczona do kosztów, tylko jeśli wcześniej była zarachowana jako przychód i nie ma szans na jej odzyskanie. »

Strefy ekonomiczne

Aktualizacja: 23.03.2006

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie udzielania wsparcia nowej inwestycji z Funduszu Strefowego. »

Zakwestionowane kontrakty

Aktualizacja: 22.03.2006

Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnie, czy ograniczenia dotyczące wyboru formy opodatkowania menedżerów są zgodne z konstytucją. Obecnie nie mogą oni opłacać podatku na zasadach przewidzianych dla przedsiębiorców. »

Likwidacji nie należy księgować

Aktualizacja: 22.03.2006

Wartości likwidowanych towarów nie należy ewidencjonować w księdze przychodów i rozchodów. Fakt ich zniszczenia wpłynie na wysokość podatku poprzez zmniejszenie wartości remanentu końcowego. »

Przepisy trzeba pilnie poprawić

Aktualizacja: 22.03.2006

Pełnomocnicy podatników kwestionują przepisy określające podstawy skargi kasacyjnej. Wątpliwości ma również rzecznik praw obywatelskich. Możliwości zmian nie wyklucza sam NSA. »

Nowa ulga może zachęcać do nadużyć

Aktualizacja: 22.03.2006

Dziś Sejm ma zająć się rządowym projektem ustawy o spółdzielniach socjalnych. Eksperci krytykują propozycje zwolnienia podatkowego dla tych spółdzielni. »

Wniosek bez opłaty skarbowej

Aktualizacja: 22.03.2006

Osoby składające wniosek o zwrot VAT za zakupione materiały budowlane nie muszą wnosić opłaty skarbowej. Od początku roku podatnicy mogą składać wnioski o zwrot części VAT za kupowane materiały budowlane. »

Minister nie odstąpi od podatku

Aktualizacja: 22.03.2006

Minister finansów może zaniechać poboru podatku od Polaków pracujących w Anglii. Musi jednak istnieć ważny interes społeczny lub ważny interes podatników. Zdaniem MF przesłanki te nie występują. Z opinią tą nie zgadzają się eksperci. »

PO przygotowała projekt ustawy o podatku od osób fizycznych

Aktualizacja: 21.03.2006

Platforma Obywatelska przygotowała projekt ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - powiedział we wtorek poseł PO Zbigniew Chlebowski na konferencji prasowej. Dodał, że projekt zawiera propozycje PiS, formułowane w kampanii wyborczej. »

Nieścisła informacja ministerstwa

Aktualizacja: 21.03.2006

Opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa Finansów informacje mogą wprowadzić w błąd podatników, którzy chcą odliczać darowizny kościelne. Nie wynika z nich jasno, że od 2006 roku konieczna jest wpłata na konto. »

Wkrótce nowe standardy

Aktualizacja: 21.03.2006

W drugim półroczu 2006 roku możemy spodziewać się od dawna oczekiwanych nowych krajowych standardów rachunkowości. »

Zamiast akcyzy nowy podatek

Aktualizacja: 21.03.2006

Podatek ekologiczny zastąpi akcyzę płaconą od nabycia samochodów. Z propozycjami dotyczącymi przyszłego podatku Ministerstwo Finansów zapozna podatników po ogłoszeniu pakietu reform podatkowych. »

Najpierw towar, potem środek trwały

Aktualizacja: 21.03.2006

Jeśli firma decyduje o zaliczeniu do środków trwałych urządzenia nabytego jako towar, to konieczne jest dokonanie korekty kosztów w księdze przychodów i rozchodów. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK