| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Podwyżki nie będzie?

Aktualizacja: 25.11.2005

Rząd rozważa utrzymanie stawek akcyzy na paliwa płynne na obecnym poziomie - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister finansów Cezary Mech. Z kolei minister finansów Teresa Lubińska poinformowała, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w piątek lub poniedziałek. »

Jak badać sprawozdania finansowe

Aktualizacja: 25.11.2005

Czy sprawozdania finansowe sporządzane zgodnie z międzynarodowymi standardami rachunkowości (MSR) powinny być badane według kryteriów zawartych w ustawie o rachunkowości czy też według innych kryteriów - dowiedzą się uczestnicy V Ogólnopolskiego Kongresu "Gazety Prawnej" - Rachunkowość i Podatki 2006. »

Jak dokumentować dostawy towarów

Aktualizacja: 25.11.2005

Nowelizacja ustawy o VAT doprecyzowała kwestie związane z dokumentowaniem dostawy wewnątrzwspólnotowej towarów. »

Systemy dla biur rachunkowych

Aktualizacja: 24.11.2005

Systemy informatyczne wspomagające pracę biur rachunkowych i doradców podatkowych zostaną zaprezentowne podczas cyklu konferencji zorganizowanych przez firmę Comarch i "Gazetę Prawną". Eksperci przedstawią praktyczne zagadnienia związane z przepisami prawa podatkowego. »

PiS nie chce zmieniać PIT

Aktualizacja: 24.11.2005

Nie będzie zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych w trakcie 2006 r., choć gdyby politycy PiS chcieli spełnić obietnice wyborcze, to mogliby w ten sposób wprowadzić zmiany korzystne dla podatników. »

Termin zbyt krótki

Aktualizacja: 24.11.2005

Rzecznik praw obywatelskich opowiedział się za zmianą regulacji dotyczących odpowiedzialności odszkodowawczej za niezgodne z prawem działania administracji w sprawach podatkowych. »

Co grozi podatnikowi, który nie instaluje kasy

Aktualizacja: 24.11.2005

Instalacja kasy rejestrującej to spory wydatek. Czy podatnicy mają możliwość odliczenia wydatków poniesionych na jej zakup? Na jakie konsekwencje naraża się podatnik, który mimo takiego obowiązku nie zainstaluje kasy? »

Ostatnie słowo należy do pani minister

Aktualizacja: 23.11.2005

Twierdzenia, że obniżona we wrześniu akcyza wzrośnie automatycznie po 1 stycznia, są nieprawdziwe. Akcyza na paliwo wzrośnie, ale dopiero wtedy, gdy minister finansów zmieni rozporządzenie. Losy samochodowej akcyzy leżą zatem w rękach minister Teresy Lubińskiej. »

Nie będzie rewolucji

Aktualizacja: 23.11.2005

Księgowi i biegli rewidenci mówią, że zmiany w prawie, które regulują ich pracę, są potrzebne. Wynikają one przede wszystkim ze zmian w prawie międzynarodowym i unijnym. Nie ma jednak mowy o rewolucji. »

Podatek od skrętów jak od papierosów

Aktualizacja: 23.11.2005

Wyroby tytoniowe, sprzedawane w opakowaniu z aluminium, służące do robienia gotowych skrętów w drodze prostej nieprzemysłowej obróbki, są papierosami. A to oznacza, że akcyza od takich wyrobów pobierana jest według wyższych stawek podatku - uznał Europejski Trybunał Sprawiedliwości. »

Materiały kup teraz, prace wykonasz później

Aktualizacja: 23.11.2005

W ramach ulgi remontowej odliczamy wydatki na zakup materiałów remontowych oraz na zakup usług związanych z pracami. »

Kto może korygować wartość darowizny

Aktualizacja: 22.11.2005

Prawo do korygowania wartości darowizny przysługuje zarówno organom podatkowym, jak i podatnikowi domagającemu się obniżenia wartości darowizny. »

Trzeba gruntownie zmienić ustawę

Aktualizacja: 22.11.2005

To, że nie unikniemy kolejnych zmian w VAT, jest już pewne. Nie ma jednak zgodności co do tego, czy nowelizować ustawę o VAT, jak chce tego większość ekspertów, czy też napisać ją od nowa, jak życzyliby sobie tego przedsiębiorcy. Wszystko wskazuje na to, że większe szanse ma nowelizacja. »

Poprzednia stawka, czyli podwyżka

Aktualizacja: 22.11.2005

Minister Finansów koryguje wyborcze obietnice Prawa i Sprawiedliwości dotyczące podatków. Niewykluczona jest podwyżka akcyzy na paliwa. Na likwidację podatku Belki mamy jeszcze poczekać. »

Odliczenie od wykończenia mieszkania

Aktualizacja: 22.11.2005

Od kupna nowego mieszkania do przekazania jego własności przez dewelopera w formie aktu notarialnego zazwyczaj upływają długie miesiące. Jeśli jednak przyszły właściciel ma udokumentowane prawo do dysponowania takim lokalem, może skorzystać z ulgi remontowej. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Adam Misiński

Biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK