| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wpływ deregulacji na sektor usług księgowych

Wpływ deregulacji na sektor usług księgowych

W Dniu Księgowego tj. 9 czerwca 2015 r. w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Rok po deregulacji. Rynek usług księgowych po uwolnieniu zawodu”. Głównym jej punktem będzie debata dotycząca wpływu deregulacji na rynek usług księgowych oraz przyszłości tego sektora. Organizatorem jest portal Księgowi Przyszłości, a partnerami głównymi są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta Sp. z o.o. Infor.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Minął rok od wejścia w życie ustawy ułatwiającej dostęp do wielu zawodów (zwanej ustawą deregulującą), w tym do zawodów zaufania publicznego takich, jak księgowy i doradca podatkowy. Temat ten od początku wywoływał gorące dyskusje. Przeciwnicy deregulacji wskazywali przede wszystkim na ryzyko obniżenia jakości świadczonych usług, natomiast zwolennicy tego rozwiązania przekonywali, że uwolnienie zawodów wpłynie pozytywnie na konkurencyjność oraz pozwoli na stworzenie dodatkowych miejsc pracy. Jak jest naprawdę? Portal branżowy Księgowi Przyszłości zdecydował się powiedzieć „sprawdzam”.

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

W Dniu Księgowego, w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie, podczas konferencji „Rok po deregulacji. Rynek usług księgowych po uwolnieniu zawodu” odbędzie się debata na temat wpływu deregulacji na rynek usług księgowych. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele władz publicznych, szkolnictwa wyższego, stowarzyszeń zrzeszających przedsiębiorców, dostawców technologii, środowiska księgowych oraz doradców podatkowych. Punktem wyjścia do debaty będzie raport z ogólnopolskiego badania przeprowadzonego wśród przedstawicieli biur świadczących usługi księgowe oraz właścicieli i kierowników przedsiębiorstw sektora MŚP.

Dyskusję poprowadzi znany dziennikarz biznesowy Piotr Chęciński ze stacji TVP Info, a z okazji Dnia Księgowego uroczysty tort zaserwuje Maria Ożga, finalistka II edycji programu MasterChef i autorka bloga kulinarnego "Księgowa w Kuchni".

Druga część konferencji zostanie poświęcona promocji i autopromocji w sektorze finansowym „Jak się wyróżnić na tle konkurencji?”. Poruszone będą cztery zagadnienia: wiedza, technologia, reklama oraz kariera. Agenda znajduje się tutaj.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Osoby spoza Warszawy będą mogły śledzić debatę na żywo na portalu www.ksiegowiprzyszlosci.pl, dzięki transmisji za pomocą technologii stream online. W związku z ograniczeniem miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja na portalu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Gospodarki.  Konferencji patronują również Pracodawcy RP oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Partnerami  wydarzenia są Agencja ArtGroup oraz Instytut Nauk Społeczno-Ekonomicznych, odpowiedzialny za zrealizowanie badania. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: stacja TVP Info, Polska Agencja Prasowa, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Infor.pl”, „Rachunkowość”, „Świat Księgowych”, "Controlling", "Controlling i Rachunkowość Zarządcza" oraz portale ERP-view.pl i Kariera w Finansach. 

Więcej informacji na  www.ksiegowiprzyszlosci.pl

***

Więcej informacji udziela:

Agata Kostecka

Redakcja Księgowi Przyszłości

www.ksiegowiprzyszlosci.pl

tel.: 605 529 523

e-mail: agata.kostecka@ksiegowiprzyszlosci.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK