| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Jesienią rząd zaproponuje obniżenie podatków, w tym PIT

Jesienią rząd zaproponuje obniżenie podatków, w tym PIT

Rząd zamierza obniżyć podatki, szczególnie osobiste, a propozycje przedstawi jesienią - powiedziała w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" premier Ewa Kopacz. Dodała, że jedna z propozycji będzie stanowić alternatywę dla kwoty wolnej od podatku.

"Zamierzam obniżyć podatki, szczególnie te osobiste. Przedstawię projekt jesienią razem z całym programem. Przypomnę, że gdy ogłaszałam, iż na czele zespołu pracującego nad podatkami postawiłam Janusza Lewandowskiego, powiedziałam, że jest zwolennikiem prostych i niskich podatków" - powiedziała Kopacz.

VAT po zmianach od 1 lipca 2015 r.

"Dziś mogę tylko powiedzieć, że jedną z propozycji rozwiązań podatkowych będzie alternatywą dla kwoty wolnej od podatku" - dodała.

Premier Kopacz powiedziała, że projekt ustawy zaproponowanej przez PSL, umożliwiający przejście na emeryturę po 40 latach stażu pracy, będzie analizowany przez rząd.

"Nikt z wyborców by nas nie szanował, gdybyśmy zmieniali decyzję z dnia na dzień. Za zmianą wieku emerytalnego idzie wzrost samych emerytur i powiedzieliśmy to obywatelom uczciwie" - powiedziała premier.

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

"Wszyscy ci, którzy dziś mówią, by obniżyć wiek emerytalny i podnieść emerytury, nie są w stanie pokazać źródeł finansowania takich działań. Te dwie rzeczy, się wykluczają. Projekt PSL, o którym mowa, będzie analizowany" - dodała.

Na pytanie jak rząd zamierza rozwiązać kwestie tzw. umów śmieciowych, premier odpowiedziała: "szczegóły przedstawię w naszym jesiennym programie. Znaleźliśmy na to bardzo dobre rozwiązanie. Jednym z kluczy będzie staż pracy".

Premier Kopacz dodała, że rząd niebawem przedstawi propozycję dla osób, które mają problem ze spłatą kredytów hipotecznych.

"Niedługo też przedstawimy propozycję dla osób, które mają problemy ze spłatą kredytów hipotecznych, nie tylko zaciągniętych we frankach" - powiedziała.

Samochód w firmie 2015 – multipakiet

Jednocześnie, Kopacz dodała, że "tak jak obowiązkiem każdego rządu jest dbanie o bezpieczeństwo finansowe państwa, tak obowiązkiem banku jest sprawdzenie, czy potencjalny kredytobiorca będzie wiarygodny również w sytuacji, gdy zmieni się kurs". (PAP)

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK