| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > MF: uruchomiono e-przewodnik dot. formalności na granicach

MF: uruchomiono e-przewodnik dot. formalności na granicach

Ministerstwo Finansów zachęca podróżnych do korzystania z darmowego internetowego przewodnika, który ma podróżnym ułatwić przekroczenie granicy, pomoże w poruszaniu się po przejściu granicznym i wskaże dokumenty niezbędne do odprawy.

Rzeczniczka prasowa resortu finansów Wiesława Dróżdż poinformowała, że Służba Celna oraz Straż Graniczna uruchomiły nową usługę, która pozwala podróżnemu przygotować się do formalności, wymaganych przy odprawie celnej i granicznej.

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

"Jest to interaktywne narzędzie, dostępne na portalu www.granica.gov.pl. Wybierając zakładkę "Jak przekroczyć granicę" podróżny zapozna się z wirtualnym przewodnikiem, który przeprowadzi go przez wybrane przejście graniczne, wskazując informacje i dokumenty niezbędne do odprawy granicznej oraz celnej. Usługa startuje w języku polskim, następnie będzie uzupełniona o język rosyjski, niemiecki oraz angielski" - wskazała rzeczniczka.

Przewodnik dedykowany jest podróżnym przekraczającym granicę samochodem osobowym, autokarem lub pieszo. Zaznaczyła, że wdrożenie usługi zakończyło prace nad budową nowego wspólnego portalu Służby Celnej i Straży Granicznej.

"Uruchomienie wszystkich usług serwisu z początkiem wakacji pomoże turystom w przekraczaniu granicy drogowej w okresie intensywniejszego ruchu związanego z sezonem wypoczynkowym" - dodała rzeczniczka.

VAT po zmianach od 1 lipca 2015 r.

Portal "Granica" jest pierwszym portalem informacyjnym redagowanym wspólnie przez dwie służby i jednocześnie jedną z pierwszych w UE inicjatyw w tym obszarze. Według MF stanowi on realizację długofalowej strategii innowacyjnego podejścia do klienta, którym jest podróżny, dostarczając zintegrowaną informację na temat zasad przekraczania granicy. Zmiana formuły serwisu granicznego jest zgodna z założeniami koncepcji zakładającej jak najdalej idącą współpracę służb zaangażowanych w obsługę ruchu granicznego. (PAP)

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

KSP Legal & Tax Advice

Tworzymy rozwiązania dla biznesu. Zespół Doradztwa Podatkowego. Obsługa prawna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK