| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Złożenie sprawozdania finansowego do KRS do 15 lipca

IFK poleca: Złożenie sprawozdania finansowego do KRS do 15 lipca

Do 15 lipca należy złożyć sprawozdanie finansowe do Krajowego Rejestru Sądowego. Odpowiedzialność za składanie sprawozdania finansowego do rejestru sądowego ponosi kierownik jednostki.

Do 15 lipca do właściwego rejestru sądowego sprawozdanie finansowe składają jednostki, które podlegały wpisowi do rejestru. Są to spółki osobowe (spółki jawne, spółki partnerskie, spółki komandytowe, spółki komandytowo-akcyjne) oraz spółki kapitałowe (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki akcyjne).

Przy czym należy pamiętać, że spółki jawne osób fizycznych i spółki partnerskie podlegają przepisom ustawy o rachunkowości, jeżeli ich przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy wyniosły co najmniej równowartość w walucie polskiej 1 200 000 euro, ale nie podlegają one wpisowi do KRS. Oznacza to, że nie składają one do KRS swoich sprawozdań finansowych.

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

VAT po zmianach od 1 lipca 2015 r.

Zakres dokumentów, które należy składać do rejestru sądowego, zależy m.in. od tego, czy jednostka podlega obowiązkowi badania, czy też nie, oraz czy musi sporządzić sprawozdanie z działalności.

Sprawozdanie finansowe należy składać do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego jako załącznik do wniosku KRS-Z30 (Wniosek o zmianie wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym – Sprawozdanie finansowe i inne dokumenty). Do wniosku KRS-Z30 należy jeszcze dołączyć wniosek KRS-ZN (Sprawozdanie finansowe i inne dokumenty – Załącznik do wniosku), w którym należy wymienić wszystkie składane dokumenty.

Składając wniosek, należy też bez wezwania uiścić opłatę sądową wynoszącą 140 zł. Składa się na nią opłata za wpis w wysokości 40 zł oraz 100 zł za ogłoszenie w Monitorze.

Czytaj więcej na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych w artykule: "Składanie sprawozdania finansowego do rejestru sądowego" »

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Siwek Gaczyński & Partners

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK