| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Mediacje zamiast wizyt w sądach

IFK poleca: Mediacje zamiast wizyt w sądach

Ministerstwo Gospodarki uruchomiło portal internetowy związany z tematyką mediacji i arbitrażu. Portal dostępny jest pod adresem www.mediacjegospodarcze.gov.pl oraz www.caim.gov.pl.

- Chcemy przekonać polskich przedsiębiorców, że warto korzystać z mediacji i arbitrażu, jako sposobów umożliwiających szybkie, skuteczne i profesjonalne zakończenie sporu, i co ważne w sposób pozasądowy. Liczę, że uruchomiony przez resort gospodarki portal będzie stanowił doskonałe źródło praktycznych informacji na ten temat” – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Portal ma za zadanie upowszechnianie działalności świadczonej przez regionalne Centra Arbitrażu i Mediacji (CAM). Zostały one utworzone przy udziale organizacji gospodarczych i uczelni wyższych, a także we współpracy z izbami radców prawnych i adwokatów. Rolą centrów jest świadczenie usług mediacji i arbitrażu w rozwiązywaniu konkretnych sporów gospodarczych, a co za tym idzie obniżenie kosztów i skrócenie czasu ich rozstrzygania.

Polecamy: Monitor Księgowego – prenumerata

Na portalu znajdują się informacje na temat centrów, m.in.: dane kontaktowe, listy dostępnych mediatorów i regulaminy ich działania. Są tam również publikowane informacje o szkoleniach oraz organizowanych przez nie konferencjach i seminariach. Ponadto w celu przybliżenia przebiegu procesu mediacji na portalu publikowane są przykłady konkretnych sporów (studia przypadku) rozwiązanych przy zastosowaniu mediacji. Znajdą się na nim również wzorce umów z klauzulą mediacyjną, które będą mogły być wykorzystywane przez przedsiębiorców.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Zielona Linia

Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK