| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > W Karcie Dużej Rodziny uczestniczy już ponad 900 firm i instytucji

W Karcie Dużej Rodziny uczestniczy już ponad 900 firm i instytucji

Jak informuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w programie Karta Dużej Rodziny bierze udział już ponad 900 firm i instytucji. Ze zniżek w ramach programu można skorzystać w prawie 8 tys. miejsc w całej Polsce. Przedstawiciele resortu pracy, samorządu, dużych rodzin oraz firm i instytucji rozmawiali w Tarnowie o wyzwaniach, które stoją przed programem.

Nowy serwis: Biura rachunkowe

- Karta Dużej Rodziny ma już ponad rok. Robimy pierwsze podsumowania, ale także patrzymy w przyszłość. Już niedługo złożenie wniosku o wydanie karty oraz deklaracji o dołączenie do grona Partnerów programu będzie mogło odbywać się przez internet – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. 

Swoją kartę w całej Polsce odebrało już ponad 1,2 mln osób, z czego prawie 151 tys. osób w województwie małopolskim. Z jakich zniżek skorzystać mogą duże rodziny w regionie? Wśród Partnerów są m.in.: Koleje Małopolskie, Kopalnia Soli „Wieliczka”, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie czy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Nowe zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Dzięki nowemu Systemowi Informatycznemu Karty Dużej Rodziny firmy i instytucje będą mogły dołączyć do programu przez internet. Ułatwienia czekają także rodziny – wniosek o wydanie karty także będzie można złożyć online. Dzięki Systemowi będzie można sprawdzić, na jakim etapie jest nasza sprawa i kiedy otrzymamy kartę.

Projekt „System ulg i bonifikat skierowanych do rodzin wielodzietnych, certyfikowany spersonalizowaną, bezpieczną Kartą Dużej Rodziny” to przedsięwzięcie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich prowadzone w ramach Priorytetu VII Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Projekt współfinansowany jest ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Polecamy poradnik: Karta Dużej Rodziny - PDF

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Do tej pory wnioski o wydanie karty złożyło już ponad 1,3 mln osób. Rodzice otrzymują Kartę dożywotnio, dzieci do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. Lista zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl

Karty produkowane są przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Ambasadorem Karty Dużej Rodziny jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Karta Dużej Rodziny - zwolnienie z opłat za wywóz śmieci

Konferencje „Karta Dużej Rodziny 2.0” organizowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich skupiać będą przedstawicieli samorządu, partnerów oraz dużych rodzin.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Skarbiec

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK