| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Będzie protest celników

Aktualizacja: 21.06.2005

Celnicy. zmiany w skarbowości

Aktualizacja: 20.06.2005

Obniżki PIT w Czechach

Aktualizacja: 20.06.2005

Rząd czeski podjął decyzję o obniżce dwóch najniższych stawek PIT do 12 i 19 proc. (z 15 i 20 proc.), co obejmie około 90 proc. zatrudnionych. Decyzja sąsiadów - według ekspertów - powinna pobudzić do refleksji także nasz rząd, tym bardziej, że tendencja do obniżania podatków dochodowych widoczna jest w wielu krajach Unii Europejskiej. »

Sporne zarządzanie spółką przez firmę

Aktualizacja: 20.06.2005

Władze spółki, które powierzą zarządzanie nią jednoosobowemu podmiotowi gospodarczemu, powinny zachować szczególną ostrożność. Konsekwencją takiego wyboru mogą być trudności przy rozliczeniu kosztów uzyskania przychodu - wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku. »

Akcyza. Zasady opodatkowania energii

Aktualizacja: 20.06.2005

Wyrównanie stawek podatkowych pomiędzy produktami energetycznymi, takimi jak gaz czy ropa naftowa, używanymi do celów grzewczych, i takimi samymi produktami używanymi do celów transportowych nie jest obojętne z punktu widzenia prawa Unii Europejskiej »

Sprawozdania. Raporty kwartalne

Aktualizacja: 20.06.2005

Spółki pierwsze raporty według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości sporządziły z błędami, co utrudnia analizę sprawozdań finansowych i pozyskiwanie informacji istotnych dla ich użytkowników. »

Nowelizacja Ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 20.06.2005

Senat przyjął zmiany w Ordynacji podatkowej i nowej ustawie o finansach publicznych. Nowelizacje mają ułatwić życie podatnikom oraz zapewnić większą przejrzystość finansom publicznym. »

Wkrótce kontakt z urzędem przez e-mail

Aktualizacja: 20.06.2005

Jeśli organ podatkowy będzie doręczał pisma podatnikowi w formie elektronicznej, będzie musiał otrzymać potwierdzenie otrzymania pisma przez adresata. »

Minister nie podwyższy akcyzy

Aktualizacja: 20.06.2005

Sejm uchwalił zmianę ustawy o akcyzie, która ma uniemożliwić ministrowi finansów podwyższanie stawek na olej opałowy i gaz płynny. »

Za dużo uprawnień dla wywiadu skarbowego

Aktualizacja: 20.06.2005

Dziś Trybunał Konstytucyjny rozpozna skargę dotyczącą konstytucyjności przepisów rozszerzających uprawnienia wywiadu skarbowego. »

Szkolenia dla rewidentów

Aktualizacja: 20.06.2005

Cło. Poprawiony wykaz gwarantów

Aktualizacja: 17.06.2005

W miniony piątek, tj. 17 bm. weszło w życie rozporządzenie poprawiające wykaz gwarantów uprawnionych do udzielania gwarancji składanych jako zabezpieczenie pokrycia kwot wynikających z długu celnego, a także zmienione rozporządzenie określające współpracę Agencji Rynku Rolnego z innymi podmiotami gwarantującymi długi celne. »

PIT. Sprzedaż rzeczy ruchomych

Aktualizacja: 17.06.2005

Czasami zbyt wczesna sprzedaż rzeczy ruchomych, np. samochodu czy komputera na aukcji internetowej, naraża nas na dodatkowy wydatek w postaci podatku płaconego fiskusowi. Dlatego lepiej odczekać pół roku od nabycia i dopiero po tym czasie sprzedać rzecz wcześniej kupioną. »

Czynsz najmu. Jak rozliczyć wydatki w czasie

Aktualizacja: 17.06.2005

Jeśli podatnik korzysta z cudzych składników majątku na podstawie umowy najmu, naturalne jest, że wydatki, jakie ponosi z tego tytułu, chciałby zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Możliwość taką dają zresztą przepisy podatkowe. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Transportu Samochodowego

Instytut Transportu Samochodowego prowadzi, koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego. ITS istnieje od 1952 roku i jest najstarszą tego typu jednostką badawczą w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »