| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Przepisy przejściowe do umów terminowych

IFK poleca: Przepisy przejściowe do umów terminowych

Zdaniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej limit czasowy 33 miesięcy, w ramach którego będzie możliwe zatrudnienie pracownika na czas określony, będzie liczony od dnia wejścia w życie nowelizacji przepisów, tj. od 22 lutego 2016 r. Dotyczy to zarówno umów trwających w tym dniu, jak i zawieranych po tej dacie. Takie stanowisko resort pracy zaprezentował w swoich wyjaśnieniach w październiku 2015 r.

Ministerstwo Pracy stoi również na stanowisku, że okres zatrudnienia, od którego będzie zależeć długość okresu wypowiedzenia umów na czas określony, będzie ustalany:

   ● w przypadku umów trwających w dniu wejścia w życie nowelizacji - od 22 lutego 2016 r.,

   ● w przypadku umów zawartych po tej dacie - z uwzględnieniem poprzednich okresów (również z uwzględnieniem okresów zatrudnienia przed wejściem w życie przepisów nowelizacji).

Pracownik został zatrudniony na czas określony od 24 lutego 2016 r. Wcześniej był już zatrudniony u tego pracodawcy w okresie od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2014 r. 4 kwietnia 2016 r. pracodawca wypowiedział mu umowę o pracę. Okres wypowiedzenia pracownika będzie wynosi 3 miesiące, ponieważ był on już zatrudniony u tego pracodawcy w sumie ponad 3 lata.

Monitor prawa pracy i ubezpieczeń

Polecamy: Kodeks pracy 2016 z komentarzem

Czytaj więcej na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych w artykule: "Jak stosować przepisy przejściowe dotyczące umów terminowych – stanowisko MPiPS" >>

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »