| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Przepisy przejściowe do umów terminowych

IFK poleca: Przepisy przejściowe do umów terminowych

Zdaniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej limit czasowy 33 miesięcy, w ramach którego będzie możliwe zatrudnienie pracownika na czas określony, będzie liczony od dnia wejścia w życie nowelizacji przepisów, tj. od 22 lutego 2016 r. Dotyczy to zarówno umów trwających w tym dniu, jak i zawieranych po tej dacie. Takie stanowisko resort pracy zaprezentował w swoich wyjaśnieniach w październiku 2015 r.

Ministerstwo Pracy stoi również na stanowisku, że okres zatrudnienia, od którego będzie zależeć długość okresu wypowiedzenia umów na czas określony, będzie ustalany:

   ● w przypadku umów trwających w dniu wejścia w życie nowelizacji - od 22 lutego 2016 r.,

   ● w przypadku umów zawartych po tej dacie - z uwzględnieniem poprzednich okresów (również z uwzględnieniem okresów zatrudnienia przed wejściem w życie przepisów nowelizacji).

Pracownik został zatrudniony na czas określony od 24 lutego 2016 r. Wcześniej był już zatrudniony u tego pracodawcy w okresie od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2014 r. 4 kwietnia 2016 r. pracodawca wypowiedział mu umowę o pracę. Okres wypowiedzenia pracownika będzie wynosi 3 miesiące, ponieważ był on już zatrudniony u tego pracodawcy w sumie ponad 3 lata.

Monitor prawa pracy i ubezpieczeń

Polecamy: Kodeks pracy 2016 z komentarzem

Czytaj więcej na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych w artykule: "Jak stosować przepisy przejściowe dotyczące umów terminowych – stanowisko MPiPS" >>

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK