| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Program 500+, kwota wolna od podatku i wiek emerytalny wśród priorytetów rządu

Program 500+, kwota wolna od podatku i wiek emerytalny wśród priorytetów rządu

Program wsparcia dla rodzin 500+, podniesienie kwoty wolnej od podatku oraz obniżenie wieku emerytalnego - to priorytety rządu Beaty Szydło. Wśród zapowiedzi znalazło się także zniesienie obowiązku szkolnego sześciolatków oraz likwidacja składki zdrowotnej.

Polecamy: Monitor prawa pracy i ubezpieczeń

Przedstawiciele PiS mówili także o rewizji podjętych przez poprzedni rząd zobowiązań dotyczących przyjęcia uchodźców. Jak zapowiedział minister ds. europejskich w rządzie Beaty Szydło Konrad Szymański, Polska przyjmie uchodźców, gdy będą gwarancje bezpieczeństwa, a te po zamachach terrorystycznych w Paryżu stoją pod znakiem zapytania. Z poglądem tym zgodził się Waszczykowski, którego zdaniem "choć ze względu na zobowiązania międzynarodowe nie możemy nie respektować praw międzynarodowych, nie możemy odmówić przyjęcia wniosku o rozpatrzenie prawa do otrzymania azylu politycznego, ale to nie oznacza automatycznego przyznania tego azylu".

Szymański zapowiedział także, iż rząd PiS będzie podnosił na forum europejskim argumenty przeciw budowie kolejnych nitek gazociągu Nord Stream.

Członkowie nowego gabinetu obiecują także szereg zmian organizacyjnych w łonie samego rządu. Jako pilne zadanie określono utworzenie ministerstwa energetyki, które ma objąć Krzysztof Tchórzewski. By stało się to możliwe, konieczna jest zmiana ustawy o działach administracji rządowej. Nowy resort będzie musiał szybko stworzyć plan dla górnictwa, który - jak zapowiadał Tchórzewski - powinien być gotowy w ciągu najbliższych tygodni.

Choć nie chciał zdradzać szczegółów, zapowiedział, że nie będzie w nim mowy ani o "wyciszaniu" ani o "zamykaniu" górnictwa. Według Pawła Szałamachy sposobem na poprawę sfery kosztowej i dochodowej w górnictwie. "Przedstawialiśmy program odbudowy popytu na krajowy węgiel poprzez modernizację i rozbudowę sieci ciepłowniczych w Polsce" - zapowiadał Szałamacha.

Kolejną zmianą ma być likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa - na razie szefem tego resortu został mianowany Dawid Jackiewicz - co według zapowiedzi ma się odbyć maksymalnie w ciągu dwóch lat.

Trwają także prace nad projektem ustawy ponownie łączącej ministerstwo sprawiedliwości z prokuraturą, ale są one na dość wczesnym etapie.

PiS chce także zmiany ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, tak by Sejm wybierał następców tylko tych sędziów, których kadencja kończy się podczas aktualnej kadencji Izby. (PAP)

mww/ par/ abr/

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

S-NET

Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK