| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > 500 zł na dziecko w I kwartale 2016 r.

500 zł na dziecko w I kwartale 2016 r.

Premier Beata Szydło zapewnia, że projekt 500 zł na dziecko będzie procedowany w trybie pilnym, by możliwe było udzielenie wsparcia już w pierwszym kwartale 2016 roku. Likwidacja gimnazjów ma odbywać się stopniowo. W środę 18 listopada 2015 r. premier odpowiadała na pytania posłów zadane po jej sejmowym expose.

Premier wypowiedziała się także o górnictwie. "Polskie górnictwo dzisiaj potrzebuje wsparcia i pomocy, a Śląsk potrzebuje rzeczywistego planu, a nie tylko zapisanych stron, których nie będzie się realizowało" - mówiła.

Zapowiedziała "audyt w trybie natychmiastowym" sytuacji finansowej spółek węglowych oraz "wypracowanie wspólnie ze stroną społeczną" kierunków restrukturyzacji sektora. "Zintensyfikujemy działania, dotyczące notyfikacji pomocy publicznej, zgłoszone Komisji Europejskiej w marcu tego roku" - zapowiedziała premier. "Chcemy, by Śląsk był centrum przemysłowym Polski" - oświadczyła Szydło.

Zwracając się do największego klubu opozycyjnego, powiedziała, że polityka nie powinna polegać na toczeniu jałowych sporów, lecz że z dyskusji powinny wynikać dobre rozwiązania dla obywateli.

"Przegraliście wybory ponieważ przez osiem lat nie słuchaliście Polaków i dziś znowu pokazaliście państwo, że nie chcecie i nie potraficie słuchać. Ponownie mówicie o PiS, a nie o sprawach obywateli, o których to dzisiejsze moje wystąpienie przecież było" – powiedziała.

Podkreśliła, że sama sobie tych spraw nie wymyśliła. "O tych sprawach rozmawiali z nami Polacy na spotkaniach i jestem przekonana, że te sprawy były również poruszane, gdy ci ludzie przychodzili do państwa. Rzecz tylko polega na tym, żeby rzeczywiście słuchać i słyszeć, co ludzi mówią” – mówiła.

"Polska polityka musi się zmienić. Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli. Koniec z arogancją władzy i z pychą. Naprawdę weźcie sobie to państwo do serca i choć raz zastanówcie się nad tym, co się do was mówi" – napominała.

Zadeklarowała, że mimo wszystko zaprasza PO do współpracy, bo jest w Polsce dużo spraw do załatwienia.(PAP)

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK