| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Adwokat z urzędu musi płacić VAT

Aktualizacja: 13.06.2005

Zwolnienia podmiotowego VAT nie stosuje się do usług prawniczych świadczonych przez notariuszy, adwokatów i radców prawnych. »

Najem. Opodatkowanie ryczałtem

Aktualizacja: 13.06.2005

Dla przychodów z najmu nieprzekraczających równowartości 4 tys. euro ryczałt wynosi 8,5 proc. przychodu. Po przekroczeniu tej kwoty granicznej musi być zastosowana stawka 20-procentowa. W tym roku wyrażona w złotych równowartość 4 tys. euro to 17 514, 80 zł. »

Co dalej z akcyzą?

Aktualizacja: 13.06.2005

Posłowie nie wierzą w zapewnienia Ministerstwa Finansów o skutecznych osłonach chroniących przed podwyżkami stawek akcyzy. Minister Mirosław Gronicki zapowiada, że może przesunąć zmiany w akcyzie na 1 stycznia 2006 r. albo wycofa się z podwyżek. »

VAT. Import leków

Aktualizacja: 13.06.2005

Uznanie przez sąd, że związany z importem rabat daje prawo do odliczenia VAT importerowi leków, może mieć istotne znaczenie nie tylko dla branży farmaceutycznej, ale również dla innych dziedzin - uważają eksperci. »

Umowę VAT na samochody trzeba zarejestrować

Aktualizacja: 13.06.2005

Do 15 czerwca br. podatnicy, którzy użytkują samochody na podstawie umów najmu, dzierżawy, leasingu lub innych o podobnym charakterze i odliczają podatek naliczony, mają czas na zarejestrowanie w urzędzie skarbowym takiej umowy. Rejestracja chroni przed utratą prawa do odliczenia VAT. »

Spór przedsiębiorcy z organami podatkowymi

Aktualizacja: 13.06.2005

Celem restrukturyzacji należności publicznoprawnych jest poprawa sytuacji finansowej firm. Zastosowanie restrukturyzacji w przypadku przedsiębiorcy, którego nie dotyczy ryzyko pogorszenia konkurencyjności, jest bezprzedmiotowe - uznał białostocki WSA. »

Odliczanie VAT leasingu samochodowego w okresie przejściowym

Aktualizacja: 10.06.2005

Umowa leasingowa zawarta w okresie przejściowym między wejściem w życie nowelizacji ustawy o VAT w zakresie odliczania podatku naliczonego od leasingu samochodów, czyli w okresie od 1 czerwca do 22 sierpnia br., nie daje prawa do rozliczania podatku na starych zasadach w trakcie całego okresu trwania tej umowy. »

Transakcje wewnątrz Wspólnoty

Aktualizacja: 10.06.2005

Polscy podatnicy dokonujący transakcji wewnątrzwspólnotowych muszą liczyć się z tym, że będą częściej kontrolowani przez urząd skarbowy. Pierwsze analizy w zakresie tych transakcji wskazują na wiele błędów i nieprawidłowości. »

Zabezpieczanie należności. Zmiana wykazu gwarantów

Aktualizacja: 10.06.2005

Przepisy celne przewidują, że do zapłacenia solidarnie z dłużnikiem zabezpieczonej kwoty długu celnego jest zobowiązany gwarant prowadzący działalność bankową lub ubezpieczeniową, ujęty w wykazie gwarantów. W rozporządzeniu minister finansów zweryfikował listę tych gwarantów. »

Akcyza odroczona do 1 sierpnia

Aktualizacja: 10.06.2005

Wczoraj zdecydowano o odroczeniu do 1 sierpnia wejścia w życie podwyżek akcyzy na olej opałowy i gaz płynny w butlach. Posłom, którzy mogą zablokować zmianę stawek, resort finansów przedstawił opracowany w pośpiechu program działań osłonowych. »

VAT. Zmiany ustawy -nowe rozporządzenia

Aktualizacja: 09.06.2005

Od 1 czerwca br. w zakresie podatku od towarów i usług, jak wiemy, obowiązują nowe przepisy. »

Ubezpieczenie środka trwałego - ewidencje

Aktualizacja: 09.06.2005

Koszt wytworzenia środków trwałych w budowie obejmuje ogół kosztów poniesionych przez jednostkę za okres budowy, montażu, przystosowania i ulepszenia, do dnia przyjęcia do używania. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jurczyk

Pasjonat motoryzacji

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »