| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Środki unijne na e-podatki

Aktualizacja: 30.06.2005

RPP obniżyła stopy procentowe

Aktualizacja: 29.06.2005

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 50 pkt bazowych i od czwartku podstawowa stopa NBP będzie wynosiła 5,00 proc. RPP zmieniła nastawienie na łagodne z neutralnego. »

Jak ewidencjonować import towarów

Aktualizacja: 28.06.2005

Import towarów jest to przywóz towarów z terytorium państwa trzeciego niewchodzącego w skład terytorium Wspólnoty na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. »

Ile stracimy przez duże urzędy

Aktualizacja: 28.06.2005

Rozmowa z dr Irena Ożóg, Spółka Doradztwa Podatkowego Ożóg i Stolarek Sp. z o.o.■ Przepisy o utworzeniu specjalnych urzędów skarbowych zostały zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego, który ostatecznie w wyroku z 20 czerwca br. nie podzielił zdania wnioskodawców. Dlaczego tak się stało? »

Ulga przy sprzedaży nieruchomości

Aktualizacja: 28.06.2005

Żeby skorzystać ze zwolnienia przychodu ze sprzedaży nieruchomości nie wystarczy wydać pieniądze w ciągu dwóch lat. W przypadku kupna mieszkania na rynku pierwotnym konieczne jest podpisanie w tym samym czasie aktu notarialnego. »

Wydatki zwrócone pracownikowi zwolnione są z podatku

Aktualizacja: 29.06.2005

Jeżeli pracodawca w ostatniej chwili powiadomi cię, że jednak nie możesz pojechać na zaplanowany i już opłacony urlop, nie martw się, że przepadną ci pieniądze. W takiej sytuacji pracodawca powinien ci zwrócić koszty, które poniosłeś. Taka rekompensata zwolniona jest z podatku. »

Drugie czytanie. Kodeks Karny Skarbowy

Aktualizacja: 29.06.2005

Zaostrzenie kar za przestępstwa skarbowe przewiduje nowelizacja kodeksu karnego skarbowego, którą zajmuje się Sejm »

Odsetki płaci syndyk

Aktualizacja: 28.06.2005

Z masy upadłości mogą być zaspokojone odsetki od wierzytelności, należne od upadłego, za okres do dnia ogłoszenia upadłości. Za zobowiązania powstałe po tym dniu odpowiada syndyk - dotyczy to również odsetek płaconych organowi podatkowemu w przypadku powstania zaległości. »

Żeby się rozliczyć, wystarczy jedno kliknięcie

Aktualizacja: 28.06.2005

Rozmowa z Norbertem Kouwenhovenem, partnerem w koncernie IBM, specjalistą od systemów informatycznych w sferze podatków »

Czym są wartości niematerialne i prawne

Aktualizacja: 27.06.2005

Niektórzy analizując sposób rozumienia na potrzeby VAT wartości niematerialnych i prawnych, dochodzą do wniosku, iż określenie to powinno być wiązane z utworami (prawami autorskimi) w szerokim ujęciu, niekoniecznie związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pogląd taki wydaje się dyskusyjny. »

NSA. Zakłady pracy chronionej

Aktualizacja: 28.06.2005

Zakład pracy chronionej może skorzystać ze zwolnienia w podatku od nieruchomości tylko w stosunku do nieruchomości ujętych w decyzji o nadaniu statusu zakładu pracy chronionej. »

Przekształcenia praw do lokali mieszkalnych

Aktualizacja: 28.06.2005

Z przekształcaniem spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego na prawo spółdzielcze własnościowe lub odrębną własność powinni spieszyć się głównie ci, którzy uzyskali to prawo po 1 maja 2004 r. Wiąże się to z tym, że tylko do 31 grudnia 2007 r. przekształcenia lokatorskich praw do lokalu mieszkalnego na prawa własnościowe korzystają ze stawki VAT w wysokości 0 proc. - uważają eksperci. »

Wyższe kwoty do deklaracji

Aktualizacja: 28.06.2005

Podróżni przyjeżdżający do Unii lub opuszczający jej terytorium z ponad 10 tys. euro będą musieli złożyć władzom celnym deklarację. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

N Dorfina – niezależni doradcy finansowi

Doradcy finansowi N Dorfina

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »