| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Prywatne leczenie już opodatkowane

Prywatne leczenie już opodatkowane

Urzędy skarbowe zaczęły ściągać podatki od osób, którym pracodawcy wykupili pakiety medyczne w prywatnych przychodniach.


Jeśli przewidywania Kozierkiewicza się potwierdzą, to w najbliższych miesiącach publicznym przychodniom przybędzie pół miliona pacjentów!


Poprosiliśmy Ministerstwo Zdrowia o stanowisko w tej sprawie, a te odesłało nas do Ministerstwa Finansów. - Tego typu dodatki traktujemy jako przychód pracownika i nie ma podstawy prawnej, żeby dla abonamentów robić wyjątki. Powiem więcej, ściągać podatki urzędy skarbowe mają prawo do pięciu lat wstecz - powiedział Jakub Lutyk, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów.


Jak informuje rzecznik, wszystko, co pracownik otrzymuje od swojego pracodawcy, podlega opodatkowaniu. Również wartość wykupionego dla pracownika przez pracodawcę pakietu usług medycznych uprawniających do korzystania z badań. - O powstaniu przychodu ze stosunku pracy nie przesądza fakt skorzystania przez pracownika z konkretnej usługi medycznej, lecz samo otrzymanie przez pracownika pakietu medycznego o określonej wartości - wyjaśnia rzecznik Lutyk.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Kopijer

Absolwent studiów MBA (Thames Valley University, London). Posiada amerykańskie certyfikaty Modelu ROI™, J.J.Phillips, ROI Institute oraz metodologii Human Performance Improvement, ASTD. Certyfikowany Coach LMI™. Ponad 20-letnie doświadczenia menedżerskie i biznesowe zdobywał, jako Prezes 2C Dom Brokerski Rynku Szkoleń, Prezes American Society for Training and Development na Polskę, Wiceprezes polskiego oddziału International Institute of Coaching, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, Project Manager Misji Studyjnych w renomowanych przedsiębiorstwach w Anglii, Francji Niemczech, Holandii i Belgii, organizowanych przez Ministerstwo Przemysłu, Handlu i Finansów oraz udziałowiec i menedżer różnych firm szkoleniowych i doradczych. Doświadczenie w HR zdobywał, jako specjalista ds. szkoleń w centralnym zarządzie Poczty Polskiej oraz HR Manager w KOMA S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK