| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Jakie deklaracje CIT należy złożyć do końca stycznia

IFK poleca: Jakie deklaracje CIT należy złożyć do końca stycznia

Do końca stycznia podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych, dla których rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy, muszą złożyć kilka deklaracji podatkowych związanych z rozliczeniem podatku dochodowego od osób prawnych za 2015 r. Ponieważ w tym roku 31 stycznia przypada w niedzielę termin ten przesuwa się na 1 lutego.

Deklaracje CIT składane do 1 lutego 2016 r. przez podatników mających kalendarzowy rok podatkowy

Obowiązki podatnika lub płatnika

Nazwa rocznej deklaracji

Podstawa prawna

Złożenie przez podatnika deklaracji o wysokości podatku dochodowego od dochodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych za 2015 r.

CIT-6AR(3)

art. 26a updop

Złożenie przez płatnika deklaracji o wysokości pobranego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od dochodów (przychodów) osiągniętych przez podatnika mającego siedzibę lub zarząd na terytorium RP za 2015 r.

CIT-6R(4)

art. 26a updop

Złożenie przez płatnika deklaracji o wysokości pobranego w 2015 r. zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych, od dochodów (przychodów) osiągniętych przez podatników niemających siedziby lub zarządu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej płatnika

CIT-10Z(3)

art. 26a updop

Złożenie przez podatnika deklaracji o wysokości przychodu za wywóz ładunków i pasażerów przyjętych do przewozu w porcie polskim, uzyskanego przez zagraniczne przedsiębiorstwo żeglugi handlowej od zagranicznych zleceniodawców za 2015 r.

CIT-9R(5)

art. 26 ust. 1b w zw. z art. 26a updop

Złożenie przez podatnika deklaracji o wysokości podatku dochodowego od dochodów z dywidend oraz innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, wydatkowanych na inne cele niż wymienione w oświadczeniu CIT-5 lub deklaracji CIT-6AR za 2015 r.

CIT-11R(3)

art. 26 ust. 4
w zw. z art. 26a updop

Do osiągniętych dochodów (poniesionych strat) od 1 stycznia 2015 r. należy stosować nowe, przywołane w tabeli wzory formularzy, które zostały określone w rozporządzeniu Ministra Finansów z 24 listopada 2015 r. Także płatnicy i podatnicy, których rok podatkowy jest inny niż kalendarzowy i rozpoczął się przed 1 stycznia 2015 r. oraz zakończył się po 31 grudnia 2014 r., do osiągniętych dochodów (poniesionych strat) w tym roku podatkowym stosują nowe wzory formularzy.

Czytaj więcej na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych w artykule: "Jakie deklaracje i zawiadomienia CIT należy złożyć do końca stycznia 2016 r." >>

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Chmielniak

Specjalista prawa karnego gospodarczego, autor bloga Białe kołnierzyki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK