| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Nowe wzory wniosków o interpretacje podatkowe

IFK poleca: Nowe wzory wniosków o interpretacje podatkowe

Od 5 stycznia 2016 r. obowiązują nowe wzory wniosków o interpretacje podatkowe. Chodzi o wnioski ORD-IN, ORD-OG, ORD-WS oraz załączniki do nich. Nowe wzory formularzy wniosków o wydanie interpretacji podatkowych dostosowują treść tych wniosków do zmian wprowadzonych w Ordynacji podatkowej.

Chodzi o wzory:

  • wniosku o wydanie interpretacji ogólnej – formularz ORD-OG(2) z zał. ORD-OG/A(2),
  • wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej – formularz ORD-IN(7) z zał. ORD-IN/A(5),
  • wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej – formularz ORD-WS(1) z zał. ORD-WS/A(1), ORD-WS/B(1).

Opłatę za wniosek o wydanie interpretacji ogólnej uiszcza się na rachunek bieżący organu upoważnionego do wydawania w pierwszej instancji postanowienia o pozostawieniu bez rozpatrzenia wniosku o wydanie interpretacji ogólnej, do którego jest składany wniosek.

Interpretacje podatkowe - wzory wniosków (ORD-WS, ORD-IN, ORD-OG)

Opłaty za wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej (w tym na wniosek wspólny) należy uiścić na rachunek bieżący organu właściwego do wydania interpretacji indywidualnej.

Nie zmieniła się wysokość opłat pobieranych od wniosku. Nadal wynosi 40 zł od każdego przedstawionego we wniosku odrębnego stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego. Opłatę należy wpłacać w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku. W przypadku wniosków wspólnych opłata jest wielokrotnością opłaty obliczonej dla interpretacji składanej przez jednego wnioskodawcę. Każdy wnioskodawca jest zatem obciążany opłatą w takiej wysokości, w jakiej obciążałaby go, gdyby wniosek składał jako jedyny wnioskodawca.

We wzorach wniosków o wydanie interpretacji znajdują się niezbędne informacje nt. właściwych organów, do których należy kierować wniosek, oraz rachunków, na które należy wpłacać opłatę za wniosek.

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Kotzian

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Zarządzania mediami w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Tematyką HR i komunikacji zajmuje się od 2000 r., a od 2008 r. współpracuje z klientami w obszarze employer brandingu. Kieruje projektami badań wizerunku, w tym identyfikacji EVP, tworzy i realizuje strategie wizerunkowe dla dużych firm polskich i międzynarodowych. Wspiera procesy komunikacji w trakcie zmian organizacyjnych. W ramach Bernard Hodes Global Network współpracuje z ekspertami employer brandingu na całym świecie. Interesuje się różnymi obliczami różnorodności i prowadzi badania na temat wpływu diversity na wizerunek pracodawcy. Jest doświadczonym prelegentem, autorką wielu publikacji z dziedziny employer brandingu, komunikacji, HR i rynku pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK