| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ministerstwo Finansów o przekazywaniu 1 proc. podatku

Ministerstwo Finansów o przekazywaniu 1 proc. podatku

Ministerstwo Finansów przypomina, że w rozliczeniu podatku PIT za 2007 rok uproszczono zasady przekazywania 1 proc. podatku na wybraną przez podatnika organizację pożytku publicznego.

Jednocześnie resort zaprzecza poniedziałkowym doniesieniom medialnym, jakoby osoby przekazujące 1 proc. swojego podatku na rzecz tych organizacji, musiały z tego powodu płacić dodatkowy podatek od darowizn.


"Nie będzie dodatkowego opodatkowania, ponieważ 1 proc. sam jest częścią podatku należnego budżetowi" - zapewniła wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch.


Termin składania deklaracji podatkowych za 2007 rok upływa w środę 30 kwietnia. Podatnik, który chce wesprzeć wybraną organizację, musi obliczyć kwotę (nie wyższą niż 1 proc. podatku) oraz podać w deklaracji nazwę organizacji i jej numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.


W poprzednich latach podatnik musiał przed złożeniem PIT-u wpłacić pieniądze na konto organizacji. Od tego roku pieniądze będzie wpłacał za nas urząd skarbowy. Dzięki temu przekazywanie pomocy ma się stać łatwiejsze.


Można wybrać tylko jedną organizację z zamieszczonych w wykazie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w porozumieniu z Ministrem Sprawiedliwości.


Urząd ma czas na przekazanie zebranych kwot organizacjom pożytku publicznego do końca lipca. Wyjątkiem jest 1 proc. w zeznaniach PIT-28 (składanych do końca stycznia). Kwoty te powinny być przekazane do końca kwietnia.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK