| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Rząd przyjmie plan rozwoju kraju na najbliższe lata

Rząd przyjmie plan rozwoju kraju na najbliższe lata

Na najbliższym posiedzeniu rząd zajmie się "Planem na rzecz odpowiedzialnego rozwoju", czyli tzw. planem wicepremiera Morawieckiego. Jednym z głównych założeń planu jest pobudzenie polskiej przedsiębiorczości i stworzenie mocnych impulsów do rozwoju m.in. poprzez mobilizację kapitału do dużych przedsięwzięć o charakterze industrialnym.

Projekt uchwały ws. przyjęcia tego planu znalazł się w porządku obrad rządu na dzień 16 lutego - wynika z informacji na stronie internetowej kancelarii premiera.

Również sam wicepremier Mateusz Morawiecki powiedział w piątek dziennikarzom w Wigrach na Suwalszczyźnie po obradach klubu parlamentarnego PiS, że - jak się wyraził - "cały kompleksowy program" będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu rządu, a "wkrótce potem" będzie przekazanych więcej informacji na ten temat.

O planie wicepremier i minister rozwoju rozmawiał w piątek po południu w Suwałkach (Podlaskie) podczas spotkania w Parku Naukowo-technologicznym Polska-Wschód. W tej części spotkania nie mogli jednak uczestniczyć dziennikarze.

Nowa ustawa o VAT w połowie 2016 roku?

Po spotkaniu wicepremier pytany przez PAP powiedział, że główną myślą planu jest doprowadzenie "do tego, żeby opłacało się w Polsce inwestować, jak najwięcej inwestować zarówno z polskich oszczędności jak i z kapitału krajowego, jak i kapitału zagranicznego".

"Chcielibyśmy tworzyć warunki do inwestowania w miejscach różnych, nie tylko w dużych miastach, ale też w mniejszych ośrodkach takich jak tutaj Suwałki, Suwalszczyzna, żeby doprowadzić do bardziej solidarnego, zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Taka jest myśl przewodnia" - powiedział pytany przez PAP wicepremier Morawiecki. Dodał, że przed prezentacją programu Radzie Ministrów nie będzie podawał szczegółów.

Polecamy: Przewodnik po zmianach przepisów 2015/2016 dla firm (książka)

Według wcześniejszych zapowiedzi premier Beaty Szydło plan miał być przyjęty już na posiedzeniu rządu w zeszły wtorek.

Wicepremier Morawiecki mówił w dotychczasowych wypowiedziach, że celem planu jest pobudzenie polskiej przedsiębiorczości i stworzenie mocnych impulsów do rozwoju m.in. poprzez mobilizację kapitału do dużych przedsięwzięć o charakterze industrialnym.

"Polska przez ostatnie 27 lat miała taki jeden, podstawowy problem widoczny chociażby po programie budowy autostrad (...) czy sieci kolejowych albo dużych przedsięwzięć infrastrukturalnych - nie potrafiliśmy mobilizować tego kapitału" - mówił Morawiecki w czwartek w Polsat News. Dodał, że w ramach planu, zostaną zaproponowane mechanizmy promowania polskiego eksportu i przedsiębiorczości, ale również "mobilizowania kapitału do dużych i wielkich przedsięwzięć o charakterze industrialnym".

Komisja Europejska wskazuje na potrzebę uszczelnienia systemu podatkowego

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Lege Artis

Ekspert wieszjak.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK