| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Zmiany w ustawach podatkowych

Aktualizacja: 19.04.2005

Już dziś sejmowa Komisja Finansów Publicznych ma przyjąć sprawozdanie dotyczące nowelizacji Ordynacji podatkowej. Z kolei pod koniec tygodnia Sejm prawdopodobnie będzie głosował senackie poprawki do nowelizacji ustawy o VAT. »

Komisja wyda stanowisko

Aktualizacja: 19.04.2005

Opodatkowanie transakcji internetowych

Aktualizacja: 18.04.2005

Nie tylko dokonujący transakcji za pośrednictwem Allegro.pl mogą się spodziewać kontroli fiskusa. W urzędach skarbowych województwa łódzkiego prowadzi się od kilku do kilkunastu kontroli podmiotów handlujących w internecie, także na innych platformach, np. swistak.pl czy aukcje24.pl. »

Projekt zmian UKS i KKS

Aktualizacja: 18.04.2005

Rezygnację z broni palnej przez pracowników kontroli skarbowej przewiduje skierowany do konsultacji projekt noweli ustawy o kontroli skarbowej i kodeksu karnego skarbowego. Projekt umożliwia też dokonywanie transakcji mających ujawnić przestępstwa skarbowe oraz uzyskanie informacji o posiadaczach rachunków bankowych, którzy sami je ujawnili. »

Nowa interpretacja to nie dowód

Aktualizacja: 15.04.2005

Odmienne wykładnie przepisów prawa stanowiące podstawę decyzji orzekającej co do istoty sprawy nie stanowią ani nowej okoliczności faktycznej, ani nowych dowodów uzasadniających wznowienie postępowania podatkowego - stwierdził białostocki WSA. »

Nowe zasady odliczeń przy zakupie samochodów

Aktualizacja: 15.04.2005

Prawdopodobnie w sierpniu zmienią się zasady odliczania VAT od samochodów. Wszystko zależy od tego, kiedy nowelizacja VAT, która ma wejść w życie 1 czerwca, zostanie ogłoszona. »

Preferencje dla pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych

Aktualizacja: 15.04.2005

W projekcie ustawy o wspieraniu zatrudnienia oraz rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych przewidziano dla niektórych pracodawców zwolnienia z podatku rolnego, leśnego oraz z podatku od nieruchomości. »

Krajowe standardy rachunkowości

Aktualizacja: 15.04.2005

W oczekiwaniu na uregulowania zawarte w standardach międzynarodowych Komitet Standardów Rachunkowości zawiesił prace nad specjalnym standardem dla małych i średnich firm. Trwają natomiast prace nad opracowaniem standardu "Usługi budowlane i montażowe". »

Ujednolicanie MSR-ów

Aktualizacja: 15.04.2005

Rada Międzynarodowych Standardów Rachunkowości koncentruje się obecnie na pracach mających na celu wyeliminowanie różnic między międzynarodowymi standardami rachunkowości przyjętymi do stosowania w krajach Unii Europejskiej a standardami przyjętymi w Stanach Zjednoczonych i Japonii - informują specjaliści z Pricewaterhouse Coopers. »

Doradcy podatkowi. Wkrótce pierwsze skreślenia z list

Aktualizacja: 15.04.2005

Zbliża się termin kończący ośmioletni okres przekształcania wpisów warunkowych we wpisy ostateczne na liście doradców podatkowych. Krajowa Rada Doradców Podatkowych zapowiada pierwsze skreślenia z listy doradców. »

Ulga na Internet

Aktualizacja: 15.04.2005

Każdy, kto chce skorzystać z ulgi na internet, musi posiadać wystawioną na swoje nazwisko fakturę VAT potwierdzającą wydatkowanie pieniędzy na zapłatę za dostęp do internetu. Dotyczy to także dzieci zamieszkujących razem z rodzicami. »

Preferencje paliwowe dla rolników

Aktualizacja: 15.04.2005

Część posłów opowiada się za wprowadzeniem tzw. tańszego paliwa rolniczego. Ich zdaniem, obecnie zakup przez rolników paliwa jest znaczącym wydatkiem. Problem w tym, że paliwo takie musiałoby korzystać z określonych preferencji akcyzowych. »

Elektroniczna obsługa podatnika

Aktualizacja: 15.04.2005

Przystępujemy do realizacji strategicznego dla administracji skarbowej oraz dla przedsiębiorców, podatników indywidualnych i instytucjonalnych przedsięwzięcia e-Podatki, polegającego na stworzeniu elektronicznego systemu obsługi podatnika - poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Dalszy ciąg prac nad nowelą ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 15.04.2005

Wczoraj sejmowa Komisja Finansów Publicznych zajmowała się rządowym projektem nowelizacji Ordynacji podatkowej. Posłowie przyjęli wszystkie rządowe propozycje. Do ostatecznego głosowania jednak nie doszło, gdyż rząd chce złożyć jeszcze jedną autopoprawkę umożliwiającą samorządom wprowadzanie elektronicznego składania deklaracji podatkowych. »

Obliczanie współczynnika sprzedaży

Aktualizacja: 14.04.2005

Określenie części podlegającej proporcjonalnemu odliczeniu stosuje się wyłącznie do towarów i usług, które mają być wykorzystane przez podatnika do transakcji, od których zarówno można odliczyć VAT, jak i do transakcji, od których odliczenie nie przysługuje. Jeśli więc podatnik wykonuje wyłącznie czynności opodatkowane, to otrzymana dotacja nie powoduje proporcjonalnego rozliczenia podatku naliczonego. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Blog Księgowy

Piszemy o finansach i podatkach

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »