| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Do września egzaminy na starych zasadach

Do września egzaminy na starych zasadach

Certyfikat księgowego będzie można uzyskać na starych zasadach, gdy wniosek o zakwalifikowanie do egzaminu zostanie złożony do 30 września.


Nowe prawo

Od dziś wchodzą w życie niektóre przepisy znowelizowanej ustawy o rachunkowości dotyczące egzaminu na uzyskanie certyfikatu księgowego. Osoby, które złożą wnioski o zakwalifikowanie do egzaminu do 30 września 2008 r., są kwalifikowane do egzaminu i przystąpią do niego na podstawie starych przepisów. Wnioski o wydanie certyfikatu księgowego złożone do 31 grudnia 2008 r. będą rozpatrywane zgodnie ze starymi przepisami. Osoby, które wniosek złożą i nie przystąpią do egzaminu do 31 grudnia 2008 r., będą przystępowały do egzaminu na nowych zasadach.

Jednym z warunków wydania certyfikatu jest praktyka w księgowości. Według starych przepisów można go uzyskać, gdy zaistnieje choć jeden z trzech warunków. Po pierwsze, trzyletnia praktyka w księgowości oraz wykształcenie wyższe magisterskie ekonomiczne z rachunkowości. Po drugie, trzyletnia praktyka w księgowości, wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne oraz studia podyplomowe z rachunkowości. Po trzecie, dwuletnia praktyka w księgowości, wykształcenie co najmniej średnie oraz zdany egzamin o certyfikat księgowy.

Od 2009 roku minister finansów wyda certyfikat osobom z wykształceniem co najmniej średnim, które mają dwuletnią praktykę w księgowości i zdały egzamin.

BOGDAN ŚWIĄDER

bogdan.swiader@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Patentowa "LECH"

.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK