| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zawód doradcy zyskuje na znaczeniu

Zawód doradcy zyskuje na znaczeniu

Dlaczego Dzień Doradcy Podatkowego obchodzony jest w maju? Czy znaczenie zawodu doradcy podatkowego rośnie?


Kliknij aby zobaczyć ilustrację.


ZBIGNIEW MACIEJ SZYMIK

przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych

Dzień Doradcy Podatkowego obchodzony jest w maju ze względu na fakt opublikowania 11 maja 2001 r. w Dzienniku Ustaw ustawy z 11 kwietnia 2001 r. o zmianie ustawy o doradztwie podatkowym. Na mocy tej nowelizacji minister finansów został zobowiązany do zwołania I Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych. W związku z tym wydarzeniem doradcy podatkowi obchodzą co roku, w maju, swoje święto. Oddziały Krajowej Izby Doradców Podatkowych organizują różnego rodzaju imprezy integracyjne oraz szkolenia, w których udział biorą nie tylko doradcy, ale również ich rodziny i przyjaciele.

Obchody Dnia Doradcy Podatkowego skłaniają również doradców podatkowych do zastanowienia się nad obecnością zawodu na rynku oraz wśród innych zawodów prawniczych. W moim przekonaniu z roku na rok pozycja naszego zawodu rośnie, głównie ze względu na wzrost świadomości podatników, w tym przedsiębiorców korzystających z usług doradców podatkowych. Coraz częściej przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą zdają sobie sprawę z wartości zarządzania podatkami i optymalizacji podatkowej w firmie. Te wartości gwarantują doradcy podatkowi.

Jeśli chodzi natomiast o regulacje dotyczące zawodu, należy zwrócić uwagę na potrzebę zmian w ustawie o doradztwie podatkowym. Obecnie toczy się debata na ten temat w środowisku doradców. Znajdzie ona swój finał podczas konferencji w Nałęczowie, która odbędzie się w dniach 16-18 maja.

(ŁZ)

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Zierke

Ekspert z zakresu prawa, biznesu i ekonomii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK