| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zawód doradcy zyskuje na znaczeniu

Zawód doradcy zyskuje na znaczeniu

Dlaczego Dzień Doradcy Podatkowego obchodzony jest w maju? Czy znaczenie zawodu doradcy podatkowego rośnie?


Kliknij aby zobaczyć ilustrację.


ZBIGNIEW MACIEJ SZYMIK

przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych

Dzień Doradcy Podatkowego obchodzony jest w maju ze względu na fakt opublikowania 11 maja 2001 r. w Dzienniku Ustaw ustawy z 11 kwietnia 2001 r. o zmianie ustawy o doradztwie podatkowym. Na mocy tej nowelizacji minister finansów został zobowiązany do zwołania I Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych. W związku z tym wydarzeniem doradcy podatkowi obchodzą co roku, w maju, swoje święto. Oddziały Krajowej Izby Doradców Podatkowych organizują różnego rodzaju imprezy integracyjne oraz szkolenia, w których udział biorą nie tylko doradcy, ale również ich rodziny i przyjaciele.

Obchody Dnia Doradcy Podatkowego skłaniają również doradców podatkowych do zastanowienia się nad obecnością zawodu na rynku oraz wśród innych zawodów prawniczych. W moim przekonaniu z roku na rok pozycja naszego zawodu rośnie, głównie ze względu na wzrost świadomości podatników, w tym przedsiębiorców korzystających z usług doradców podatkowych. Coraz częściej przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą zdają sobie sprawę z wartości zarządzania podatkami i optymalizacji podatkowej w firmie. Te wartości gwarantują doradcy podatkowi.

Jeśli chodzi natomiast o regulacje dotyczące zawodu, należy zwrócić uwagę na potrzebę zmian w ustawie o doradztwie podatkowym. Obecnie toczy się debata na ten temat w środowisku doradców. Znajdzie ona swój finał podczas konferencji w Nałęczowie, która odbędzie się w dniach 16-18 maja.

(ŁZ)

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK