| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Szpitale nie dostały dotąd ani złotówki z podatku Religi

Szpitale nie dostały dotąd ani złotówki z podatku Religi

Narodowy Fundusz Zdrowia otrzymał od firm ubezpieczeniowych 219 mln zł na leczenie ofiar wypadków drogowych. Szpitalom nie przekazał ani złotówki - ustaliła Gazeta Prawna.


Fundusz tłumaczy, że rozliczenie świadczeń uniemożliwiają niejasne przepisy, które od października zeszłego roku zobowiązują firmy ubezpieczeniowe do finansowania świadczeń udzielanych ofiarom wypadków z polis OC ich sprawców przez uiszczenie tzw. podatku Religi.

NFZ winą obarcza Policję, która nie przesyła mu danych pozwalających na identyfikację sprawców i ofiar wypadków. Policja odmawia, bo nie ma umów, które określają, która ze stron ma zapłacić za zmianę formatu przesyłanych danych.

Na wadliwych przepisach i urzędniczej niemocy tracą szpitale i kierowcy. Te pierwsze koszty leczenia ofiar wypadków pokrywają ze środków otrzymywanych w ramach kontraktów z NFZ. Ci drudzy kupują droższe polisy OC, nie zyskując nic w zamian. Największy ubezpieczyciel, PZU, w kwietniu podniósł ceny OC o 10 proc. W ślad za na nim idą inne firmy ubezpieczeniowe.

Choć zamieszanie trwa od siedmiu miesięcy, resort zdrowia dopiero planuje rozpoczęcie prac, które umożliwią rozwiązanie problemu.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK