| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Znajdą się środki na wyższe płace dla celników

Znajdą się środki na wyższe płace dla celników

Dodatkowe środki na wzrost uposażeń i wynagrodzeń przewiduje projekt uchwały modernizującej Służbę Celną.


Zmiana prawa

Opublikowano projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu wieloletniego Modernizacja Służby Celnej w latach 2009-2011 (tzw. uchwała modernizacyjna). Przyjęcie uch-wały pozwoli w perspektywie trzyletniej na efektywniejsze wykonywanie zadań.

Program zakłada m.in. wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń i wynagrodzeń. W projekcie uchwały przewiduje się dodatkowe środki na zwiększenie uposażeń i wynagrodzeń osobowych w ciągu trzech lat w kwocie 262 527 tys. zł, umożliwiające wzrost mnożnika dla funkcjonariuszy do wielokrotności kwoty bazowej w 2011 roku wynoszącej 2,72. Sposób obliczania wielokrotności kwoty bazowej będzie taki jak w Straży Granicznej i Policji. Oznacza to wyłączenie z obliczeń środków na zapomogi oraz kwot planowanego odpisu na fundusz nagród za szczególne osiągnięcia w Służbie Celnej (3 proc. planowanych środków na uposażenia). Przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celnej po wdrożeniu w 2009 roku (przy uwzględnieniu w obliczeniach kwoty bazowej z 2008 roku) wyniosłoby 4597,74 zł i byłoby wyższe od aktualnego o około 621,74 zł, tj. o 15,64 proc. Jednocześnie, w związku z planowanym procesem przenoszenia funkcjonariuszy celnych do korpusu służby cywilnej oraz członków korpusu Służby Cywilnej do Służby Celnej, podwyższeniu ulegną także wynagrodzenia osób, które nie będą funkcjonariuszami.

KRZYSZTOF TOMASZEWSKI

krzysztof.tomaszewski@infor.pl

reklama

Autor:

Źródło:

GP

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »