| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > ZUS uruchomił własny blog

ZUS uruchomił własny blog

Na stronie internetowej ZUS ruszył blog. Prowadzi go rzecznik prasowy ZUS Mikołaj Skorupski. Blog jest dostępny na stronie www.zus.pl/blog.


Takiej formy komunikacji brakowało nam wszystkim - przekonuje Mikołaj Skorupski. W pismach wysyłanych przez ZUS do klientów nie sposób wszystkiego wyjaśnić prostym językiem, a takie kanały komunikacji jak gazetka "ZUS dla Ciebie" siłą rzeczy mają ograniczoną objętość i nie wszystkie wyjaśnienia udaje się tu zmieścić.


Blog, czyli forma internetowego dziennika, umożliwia publikowanie wyjaśnień tak często, jak to tylko potrzebne. Autor nie musi się także ograniczać powierzchnią lub liczbą stron - w Internecie nie ma to żadnego znaczenia.


O czym będzie pisał rzecznik w swoim blogu? - Chcę przybliżyć problematykę prawną, przypominać o najważniejszych obowiązkach płatników i o prawach ubezpieczonych. Wyjaśnię zasady nabywania uprawnień do świadczeń. "Blog Rzecznika ZUS" jest więc swoistym wortalem tematycznym poświęconym zagadnieniom z zakresu ubezpieczeń społecznych - tłumaczy Mikołaj Skorupski.


- Zdecydowałem się na taką formę kontaktu, by ułatwić wszystkim naszym klientom korzystanie z usług ZUS i przekonać Państwa, że nie jest to wcale takie skomplikowane, a nasza instytucja nie jest taka zła, jak się o niej mówi
- przekonuje rzecznik.


Blog rzecznika dostępny jest na stronie internetowej www.zus.pl/blog. Bliźniacze dzienniki założone zostały także w popularnych portalach internetowych, m.in. na Onet.pl, Interia.pl i Salon24.pl.


Blog rzecznika to nie jedyna nowość na stronach internetowych ZUS. W serwisie e-inspektorat.zus.pl dostępne są już profile dla świadczeniobiorców i lekarzy. W ramach profilu dla świadczeniobiorców zostały opisane sposoby załatwiania spraw m.in. z zakresu emerytur, rent, zasiłków, świadczeń rehabilitacyjnych, świadczeń przedemerytalnych oraz świadczeń

 


Źródło: www.zus.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK