| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zmiany w PIT akceptują eksperci i podatnicy

Zmiany w PIT akceptują eksperci i podatnicy

Od dwóch tygodni trwają uzgodnienia międzyresortowe oraz konsultacje społeczne przygotowanego przez resort finansów projektu ustawy o zmianie ustawy o PIT oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Jak przekonuje resort, wszyscy akceptują zaproponowane w noweli rozwiązania.

Prawa nabyte posiadają również podatnicy, którzy nabyli do 31 grudnia 2006 r. nieruchomości i prawa. Do tych podatników mają zastosowanie zasady obowiązujące do końca 2006 roku (tj. 10-proc. podatek od przychodów). Wskazane w pytaniu trzy sposoby rozliczeń wynikają zatem z konieczności zapewnienia podatnikom praw nabytych.

Jak projekt oceniają eksperci?

- Od dwóch tygodni trwają uzgodnienia międzyresortowe oraz konsultacje społeczne przygotowanego przez resort finansów projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Projekt ten spotkał się już z pozytywnym odbiorem. W opinii doradców podatkowych oraz Krajowej Izby Gospodarczej zmiany w zakresie opodatkowania dochodów osobistych zmierzają we właściwym kierunku.

Czy nad projektem trwają nadal prace? Jakich zmian możemy się jeszcze spodziewać?

- Prace nad ewentualnymi zmianami w podatkach dochodowych są kontynuowane. Obecnie analizowane są napływające do resortu opinie i uwagi.

Jeżeli w trakcie uzgodnień zostanie zgłoszona uwaga do projektu, która zasługuje na jej uwzględnienie, to niewątpliwie zostanie. Do dziś takich uwag nie zgłoszono.

Fot. Wojciech Górski

Elżbieta Chojna-Duch, wiceminister finansów

Rozmawiała Ewa Matyszewska

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

BSWW Legal & Tax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK