| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Skarbowcy złożyli do RPO skargę za celników

Skarbowcy złożyli do RPO skargę za celników

Związek zawodowy pracowników skarbowych złożył skargę do rzecznika praw obywatelskich w sprawie kilkakrotnego karania celników za to samo wykroczenie pracownicze.


Rada Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ Solidarność złożyła skargę do rzecznika praw obywatelskich, prosząc, by zajął się przepisami o karaniu funkcjonariuszy celnych za to samo wykroczenie pracownicze po kilka razy.

Skarbowcy w złożonym piśmie twierdzą, że funkcjonariuszom celnym pełniącym służbę przez rok kalendarzowy przyznawana jest nagroda roczna w wysokości jednomiesięcznego uposażenia. Jednak za pewne wykroczenia, np. popełnienie przestępstwa stwierdzonego prawomocnym wyrokiem czy otrzymanie nagany, nagroda ta może być obniżona od 20 do 50 proc. lub nieprzyznana w ogóle. Zdaniem związkowców skarżących się do rzecznika powszechną praktyką w Służbie Celnej jest automatyczne obniżanie nagród. Druga kara zostaje przyznana na podstawie regulaminu premiowania i skutkuje pozbawieniem nagrody za półrocze, w którym orzeczona została kara dyscyplinarna. Co więcej, celnicy zgłaszają, że ich szefowie mogą stosować kolejne kary za to samo wykroczenie. Takie działania - jak podkreślają skarbowcy - mają miejsce m.in. w Izbie Celnej w Warszawie.

Ewa Matyszewska

ewa.matyszewska@infor.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK