| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Cudzoziemcy: ostatnia zaliczka w kwietniu

Cudzoziemcy: ostatnia zaliczka w kwietniu

Podatnicy o ograniczonym obowiązku podatkowym w Polsce, ale uzyskujący tu przychody, grudniową zaliczkę na PIT będą wpłacać w terminie złożenia zeznania.


ZMIANA PRAWA

Opracowany przez Ministerstwo Finansów projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, którym niebawem zajmie się Rada Ministrów, zakłada wprowadzenie zmian przy zapłacie grudniowej zaliczki podatkowej dla podatników o ograniczonym obowiązku podatkowym w Polsce. Od przyszłego roku zaliczka ta będzie płatna przez cudzoziemców (osoby, które nie mają miejsca zamieszkania w Polsce) w terminie złożenia rocznego zeznania podatkowego.

Obecnie podatnicy mający ograniczony obowiązek podatkowy, którzy uzyskują przychody określone w art. 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, np. bez pośrednictwa płatników z umowy zlecenia, są zobowiązani bez wezwania wpłacać zryczałtowany podatek dochodowy za miesiące, w których uzyskali ten przychód, w terminie do dnia 20 następnego miesiąca za miesiąc poprzedni. Oznacza to, że zaliczkę za grudzień są zobowiązani wpłacić w styczniu następnego roku. Po zmianie przepisów od 1 stycznia 2009 r. podatek za grudzień będzie płacony w zeznaniu podatkowym składanym do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

20 proc. wynosi zryczałtowany podatek z działalności wykonywanej osobiście przez cudzoziemców

Ewa Matyszewska

ewa.matyszewska@infor.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK