| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Minister zmienił gwarantów

Minister zmienił gwarantów

Od dnia 29 października obowiązuje uaktualniona lista banków i ubezpieczycieli gwarantujących spłatę długu celnego.


NOWE PRAWO

Minister finansów określa w drodze rozporządzenia wykaz gwarantów, tj. instytucji udzielających gwarancji na zapłatę należności celnych, mając na uwadze konieczność zapewnienia realizacji zobowiązań wynikających z zabezpieczenia kwoty długu celnego.

Weszło w życie rozporządzenie ministra finansów z 6 października 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu gwarantów uprawnionych do udzielania gwarancji składanych jako zabezpieczenie pokrycia kwot wynikających z długów celnych (Dz.U. nr 182, poz. 1124). Zmiana rozporządzenia wynika z konieczności uaktualnienia obowiązującego od II połowy 2006 r. załącznika do rozporządzenia zawierającego wykaz gwarantów. Modyfikacje polegają na skreśleniu z wykazu bądź wpisaniu do niego nowych podmiotów (w tym i takich, które zmieniły nazwę własną), bądź sprostowaniu błędnej nazwy.

W I części załącznika skreślono z wykazu podmioty, które zakończyły działalność operacyjną, są to m.in. Bank Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Calyon Bank Polska SA. Do wykazu wpisano także nowe podmioty, posiadające uprawnienie do wydawania gwarancji bankowej, które zarejestrowane zostały w KRS i rozpoczęły działalność operacyjną w Polsce, są to m.in. Noble Bank SA, RCI Bank Polska SA.

W części II załącznika wpisano zakłady, które zmieniły nazwę albo uzyskały zezwolenie w zakresie gwarancji ubezpieczeniowej.

MAGDALENA MAJKOWSKA

magdalena.majkowska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK