| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ulgi w spłacie podatków dla firm przedłużone

Ulgi w spłacie podatków dla firm przedłużone

Pomoc na restrukturyzację w formie ulg w spłacie podatków dla przedsiębiorców zostaje przedłużona do 9 października 2009 r.


ZMIANA PRAWA

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania niektórych ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na restrukturyzację. Ma on na celu przedłużenie do 9 października 2009 r. okresu udzielania pomocy na restrukturyzację w formie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych (umorzenie, rozłożenie na raty, odroczenie terminu płatności podatku lub zaległości podatkowej), udzielanej przedsiębiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Na przedłużenie tego rozporządzenia musiała wyrazić zgodę Komisja Europejska, co uczyniła 20 sierpnia.

Komisja Europejska nakazała wprowadzenie dwóch poprawek do programu pomocowego. W związku z tym wprowadzono zmiany w definicji planu restrukturyzacji oraz regulację wyłączającą możliwość skorzystania ze zwolnienia z notyfikacji w przypadku przejęcia aktywów przedsiębiorcy, który otrzymał wcześniej pomoc na ratowanie lub restrukturyzację.

Ważne!

Budżet dla ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na restrukturyzację zatwierdzony przez Komisję Europejską został oszacowany na 38 mln euro

EWA MATYSZEWSKA

ewa.matyszewska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kredyt Inkaso S.A.

Nowoczesna windykacja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK