| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Projekty krajowych standardów rachunkowości

Projekty krajowych standardów rachunkowości

Komitet Standardów Rachunkowości (KSR) rozpoczął prace nad kolejnymi projektami standardów oraz podjął decyzję o wydawaniu stanowisk w kwestiach budzących najwięcej wątpliwości wśród przedsiębiorców. Swoje oczekiwania przedsiębiorcy mogą wyrazić w specjalnej ankiecie, dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

– W moim przekonaniu oczekiwania przedsiębiorców powinny stanowić wyznacznik zakresu przyszłych prac komitetu – stwierdził prof. Zbigniew Messner, przewodniczący Komitetu Standardów Rachunkowości. Wyrazem realizacji tych oczekiwań jest przesłanie do 500 największych polskich przedsiębiorstw oraz zamieszczenie na stronie internetowej Ministerstwa Finansów ankiety, w której mogą się oni wypowiedzieć na temat oczekiwań związanych z pracami komitetu i podać interesujące ich zagadnienia, które powinny być opracowane w formie krajowego standardu rachunkowości bądź stanowiska komitetu. KSR podjął decyzję o wydawaniu stanowisk w kwestiach budzących najwięcej wątpliwości wśród przedsiębiorców.

Na kolejnym posiedzeniu analizie poddane mają być oczekiwania przedsiębiorców, wyrażone w nadsyłanych ankietach. Dotychczas komitet podjął decyzję o opracowaniu i wydaniu stanowisk w następujących kwestiach: koszt wytworzenia produktu, prawa do emisji zanieczyszczeń, prawo wieczystego użytkowania gruntów w jednostkach stosujących MSR.

Ponadto komitet rozpoczął prace nad projektami nowych standardów: „Utrata wartości aktywów”, „Rezerwy i zobowiązania warunkowe”, „Świadczenia pracownicze i podobne”, „Leasing” i „Restrukturyzacja jednostek i rachunkowość w procesie sanacji”. Zostały też wybrane osoby do koordynowania prac nad tymi standardami. Kontynuowane i mocno zaawansowane są prace nad standardem „Umowy budowlane i montażowe”.

Wiesława Moczydłowska
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria GRAVIS LEGAL GROUP Widera, Sułkowski Sp.j.

Kancelaria

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK