| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Stawka zwrotu podatku dla rolników bez zmian

Stawka zwrotu podatku dla rolników bez zmian

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.


W 2009 roku stawka zwrotu akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wyniesie 0,85 zł za litr oleju, czyli tyle samo co w 2008 roku.

Zwrot podatku przysługuje producentowi rolnemu, tj. osobie fizycznej, osobie prawnej lub jednostce organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej, będącej posiadaczem gospodarstwa rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym.

Zwrot akcyzy producentom rolnym następuje za okresy sześciomiesięczne na podstawie wniosków złożonych do wójta, burmistrza (prezydenta miasta). Wniosek musi być udokumentowany fakturami VAT lub kopiami tych faktur. Zwrot przysługuje w wysokości nieprzekraczającej równowartości kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku akcyzowego na 1 litr oleju napędowego, liczby 86 (maksymalnego zużycia oleju napędowego na 1 ha użytków rolnych) oraz powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego, określonej w ewidencji gruntów i budynków. Ustalenie stawki zwrotu części akcyzy na 1 litr oleju napędowego w wysokości 0,85 zł oznacza, że limit zwrotu podatku na 1 ha użytków rolnych będzie wynosić 73,10 zł.

Rozporządzenie określające wysokość stawki stanowi wykonanie art. 4 ust. 4 ustawy z 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz.U. nr 52, poz. 379). Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Ważne!

Wniosek o zwrot części akcyzy na olej napędowy wykorzystywany do produkcji rolnej składa się w terminach od 1 marca do 31 marca i od 1 września do 30 września danego roku

MAGDALENA MAJKOWSKA

magdalena.majkowska@infor.pl

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK