| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ulga na Internet

Ulga na Internet

Każdy, kto chce skorzystać z ulgi na internet, musi posiadać wystawioną na swoje nazwisko fakturę VAT potwierdzającą wydatkowanie pieniędzy na zapłatę za dostęp do internetu. Dotyczy to także dzieci zamieszkujących razem z rodzicami.

Ministerstwo Finansów informowało, że by skorzystać z podwójnego odliczenia ulgi na internet, na fakturze muszą widnieć dane osobowe męża i żony. 
Teraz ministerstwo wyjaśniło, że zasada ta ma zastosowanie także do pozostałych domowników.

Obowiązująca od 1 stycznia 2005 r. ulga na internet przysługuje każdemu podatnikowi, który poniósł wydatki z tytułu użytkowania sieci internetowej w lokalu (budynku) będącym jego miejscem zamieszkania (z tego tytułu od dochodu odliczyć można maksymalnie 760 zł). Tak skonstruowana regulacja zrodziła wątpliwości, czy w przypadku małżeństwa, jak również pozostałych domowników, przysługuje jedna ulga czy dwie. Zajmując stanowisko w tej sprawie, resort finansów podkreślił, że w sytuacji gdy użytkownikami internetu są małżonkowie i obydwoje ponoszą wydatki z tego tytułu, to aby obydwoje (do 760 zł każdy) mogli skorzystać z odliczenia, na fakturze muszą widnieć zarówno dane osobowe męża, jak i żony. Taka zasada, jak podkreśliło ministerstwo, odnosi się również do pozostałych domowników. Jeśli z ulgi internetowej chciałaby skorzystać córka podatników, to również musi posiadać fakturę dokumentującą poniesienie przez nią wydatków z tytułu korzystania z internetu. Brak takiej faktury w każdym przypadku będzie pozbawiał podatnika prawa do odliczenia.

Wiesława Moczydłowska

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

LexOmni.pl

usługi prawne on line

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK