| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ulga na Internet

Ulga na Internet

Każdy, kto chce skorzystać z ulgi na internet, musi posiadać wystawioną na swoje nazwisko fakturę VAT potwierdzającą wydatkowanie pieniędzy na zapłatę za dostęp do internetu. Dotyczy to także dzieci zamieszkujących razem z rodzicami.

Ministerstwo Finansów informowało, że by skorzystać z podwójnego odliczenia ulgi na internet, na fakturze muszą widnieć dane osobowe męża i żony. 
Teraz ministerstwo wyjaśniło, że zasada ta ma zastosowanie także do pozostałych domowników.

Obowiązująca od 1 stycznia 2005 r. ulga na internet przysługuje każdemu podatnikowi, który poniósł wydatki z tytułu użytkowania sieci internetowej w lokalu (budynku) będącym jego miejscem zamieszkania (z tego tytułu od dochodu odliczyć można maksymalnie 760 zł). Tak skonstruowana regulacja zrodziła wątpliwości, czy w przypadku małżeństwa, jak również pozostałych domowników, przysługuje jedna ulga czy dwie. Zajmując stanowisko w tej sprawie, resort finansów podkreślił, że w sytuacji gdy użytkownikami internetu są małżonkowie i obydwoje ponoszą wydatki z tego tytułu, to aby obydwoje (do 760 zł każdy) mogli skorzystać z odliczenia, na fakturze muszą widnieć zarówno dane osobowe męża, jak i żony. Taka zasada, jak podkreśliło ministerstwo, odnosi się również do pozostałych domowników. Jeśli z ulgi internetowej chciałaby skorzystać córka podatników, to również musi posiadać fakturę dokumentującą poniesienie przez nią wydatków z tytułu korzystania z internetu. Brak takiej faktury w każdym przypadku będzie pozbawiał podatnika prawa do odliczenia.

Wiesława Moczydłowska
reklama

Źródło:

GP

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Foryś Wojciechowski Spółka komandytowa

Kancelaria Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »