| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Wyjaśnienia

Świadczenie usług pomiędzy JST a jednostkami organizacyjnymi tej samej gminy

Aktualizacja: 07.03.2005

Proszę o udzielenie informacji na temat opodatkowania podatkiem VAT świadczenia usług pomiędzy jednostką samorządu terytorialnego a jednostkami organizacyjnymi tej samej gminy oraz opodatkowania dotacji przekazywanej przez jednostkę samorządu terytorialnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej na wykonanie zadań statutowych. »

Usługi świadczone przez gospodarstwo pomocnicze

Aktualizacja: 07.03.2005

Czy usługi świadczone przez gospodarstwo pomocnicze (dostarczanie ciepła) na rzecz jednostki macierzystej są opodatkowane podatkiem od towarów i usług? »

Odliczanie podatku naliczonego w stosunku do towarów i usług wykorzystywanych do sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej

Aktualizacja: 07.03.2005

Zarząd Drogowych Przejść Granicznych prosi o wyjaśnienie, jak należy odliczać podatek naliczony w stosunku do towarów i usług wykorzystywanych do wykonywania:l działalności statutowej (obsługa organu administracji rządowej) Wojewody w zakresie utrzymania drogowych przejść granicznych, gdzie zarząd nie występuje jako podatnik VAT,l innej działalności na podstawie umów cywilnoprawnych (są to w szczególności umowy najmu pomieszczeń dla podmiotów gospodarczych umiejscowionych na przejściach granicznych), gdzie Zarząd występuje jako podatnik VAT. »

Prowadzenie parkingu strzeżonego dla pojazdów będących dowodami rzeczowymi

Aktualizacja: 07.03.2005

W jaki sposób fakturować usługi przechowania pojazdów, to jest: prowadzenia parkingu strzeżonego dla pojazdów będących dowodami rzeczowymi w sprawach prowadzonych przez Policję, Prokuratury, Sądy, które zostały rozpoczęte i zakończone przed 1 maja 2004 r. oraz usługi rozpoczęte przed 1 maja, ale zakończone po tej dacie i usługi rozpoczęte po 1 maja 2004 r.? »

Podatnik czynny

Aktualizacja: 14.01.2005

Czy wspólnota mieszkaniowa może być podatnikiem VAT?

Aktualizacja: 07.12.2004

Na podstawie art. 14 § 1 pkt 2 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz.U. Nr 137, poz. 926 z późn.zm.), w celu zapewnienia jednolitego stosowania przepisów prawa podatkowego przez organy podatkowe oraz organy kontroli skarbowej w zakresie rozliczeń wspólnot mieszkaniowych, uprzejmie wyjaśniam. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Autotesto

Autotesto to pierwsza w Polsce Sieć Niezależnych Ekspertów Samochodowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »