| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Wyjaśnienia > Jaką stawką ryczałtu jest opodatkowane wykonywanie usług budowlanych z materiału powierzonego

Jaką stawką ryczałtu jest opodatkowane wykonywanie usług budowlanych z materiału powierzonego

Zamierzam prowadzić działalność gospodarczą w zakresie wykonywania, z powierzonego materiału, więźby dachowej na budynkach. Roboty te zakwalifikowano zgodnie z PKWiU do sekcji F działu 45. Czy świadczenie usług budowlanych z powierzonego materiału podlega opodatkowaniu według stawki ryczałtu 5,5%? - Pismo z 1 lutego 2006 r. nr PB-415-01/06


Sekcja ta swym zakresem obejmuje prace polegające na wznoszeniu nowych budynków mieszkalnych i niemieszkalnych oraz budowli, począwszy od przygotowania terenu przez zróżnicowany zakres robót ziemnych, fundamentowych (stan zerowy), wykonywanie elementów nośnych, przegród budowlanych, układanie i pokrywanie dachów (stan surowy) do robót montażowych, instalacyjnych i wykończeniowych, prace związane z przebudową, rozbudową, nadbudową, modernizacją, rozbiórką, odbudową, remontem i konserwacją już istniejących budynków mieszkalnych i niemieszkalnych oraz budowli, prace związane z inżynierią lądową i wodną, montaż i wznoszenie budynków i budowli z prefabrykatów, montaż i wznoszenie konstrukcji stalowych.

Przepisy te nie rozgraniczają stawek ryczałtu z robót budowlanych z materiałów własnych czy materiałów powierzonych. Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług w dziale 45 również nie klasyfikuje prac budowlanych z podziałem na materiały własne czy powierzone.

A zatem w myśl art. 12 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. Nr 144, poz. 930 ze zm.) świadczone przez Pana usługi podlegają zryczałtowanemu opodatkowaniu według stawki 5,5%, bez względu na rodzaj wykorzystywanych materiałów.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

dr Katarzyna Kalata

Ekspert z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK