| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Wyjaśnienia > Jaką stawką ryczałtu jest opodatkowane wykonywanie usług budowlanych z materiału powierzonego

Jaką stawką ryczałtu jest opodatkowane wykonywanie usług budowlanych z materiału powierzonego

Zamierzam prowadzić działalność gospodarczą w zakresie wykonywania, z powierzonego materiału, więźby dachowej na budynkach. Roboty te zakwalifikowano zgodnie z PKWiU do sekcji F działu 45. Czy świadczenie usług budowlanych z powierzonego materiału podlega opodatkowaniu według stawki ryczałtu 5,5%? - Pismo z 1 lutego 2006 r. nr PB-415-01/06


Sekcja ta swym zakresem obejmuje prace polegające na wznoszeniu nowych budynków mieszkalnych i niemieszkalnych oraz budowli, począwszy od przygotowania terenu przez zróżnicowany zakres robót ziemnych, fundamentowych (stan zerowy), wykonywanie elementów nośnych, przegród budowlanych, układanie i pokrywanie dachów (stan surowy) do robót montażowych, instalacyjnych i wykończeniowych, prace związane z przebudową, rozbudową, nadbudową, modernizacją, rozbiórką, odbudową, remontem i konserwacją już istniejących budynków mieszkalnych i niemieszkalnych oraz budowli, prace związane z inżynierią lądową i wodną, montaż i wznoszenie budynków i budowli z prefabrykatów, montaż i wznoszenie konstrukcji stalowych.

Przepisy te nie rozgraniczają stawek ryczałtu z robót budowlanych z materiałów własnych czy materiałów powierzonych. Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług w dziale 45 również nie klasyfikuje prac budowlanych z podziałem na materiały własne czy powierzone.

A zatem w myśl art. 12 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. Nr 144, poz. 930 ze zm.) świadczone przez Pana usługi podlegają zryczałtowanemu opodatkowaniu według stawki 5,5%, bez względu na rodzaj wykorzystywanych materiałów.
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Anna Resiak

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »