| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Wyjaśnienia > Kto nadal może korzystać z ulgi odsetkowej

Kto nadal może korzystać z ulgi odsetkowej

Interpretacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Kluczborku z 22 grudnia 2006 r., nr PDF-III-415/28/06Biorąc pod uwagę przedstawiony stan faktyczny i prawny jako podatnik dokonujący odliczenia od podatku dalszych kwot wpłaconych oszczędności na kontynuację systematycznego gromadzenia oszczędności, wyłącznie na tym samym rachunku i w tym samym banku prowadzącym kasę mieszkaniową, ma Pani prawo w ramach tzw. praw nabytych do odliczenia od podatku za 2006 rok 30 % dokonanej do dnia 20.12.2006 r. wpłaty incydentalnej w kwocie 30.000,00 zł tj. kwoty odliczenia w wysokości 9.000,00 zł, z zachowaniem wyznaczonego limitu dużej ulgi budowlanej , którego wysokość wynosi 35.910,00 zł ,pod warunkiem, że umowa została zawarta przed 01.01.2002r. i dokonano do końca 2001 wpłaty na rachunek otwarty w banku prowadzącym kasę mieszkaniową oraz warunki umowy przewidują wpłaty incydentalne. Ponadto z warunków umowy musi wynikać, iż jest ona zawarta do dnia, w którym zamierza Pani dokonać wpłaty incydentalnej tj. do dnia 20.12.2006r.W świetle powołanych przepisów ma Pani również prawo odliczyć w latach następnych , aż do całkowitego wykorzystania, odliczenia które nie znalazły pokrycia w podatku za dany rok podatkowy.


Na podstawie powyższego stwierdza się, że wyrażone w piśmie Pani stanowisko jest prawidłowe.Jednocześnie zaznacza się, iż niniejsza interpretacja co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego dotyczy stanu faktycznego przedstawionego we wniosku i stanu prawnego obowiązującego w 2006r. zgodnie z Pani zapytaniem.


Stosownie do treści art. 14 b § 1 i 2 ustawy Ordynacja podatkowa niniejsza interpretacja nie jest wiążąca dla podatnika, wiąże natomiast właściwe organy podatkowe i organy kontroli skarbowej właściwe dla wnioskodawcy i może zostać zmieniona albo uchylona wyłącznie w drodze decyzji, w trybie określonym w § 5. Zgodnie z art. 14a § 4 i art. 236 § 2 pkt 1 ustawy Ordynacja podatkowa na niniejsze postanowienie przysługuje zażalenie do Dyrektora Izby Skarbowej w Opolu za pośrednictwem tut. Organu Podatkowego w terminie 7 dni od daty jego doręczenia. Zażalenie na postanowienie organu podatkowego zgodnie z art. 222 w związku z art. 239 w/w ustawy powinno zawierać zarzuty przeciwko postanowieniu, określać istotę i zakres żądania będącego przedmiotem zażalenia oraz wskazywać dowody uzasadniające do żądanie.Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK