| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Wyjaśnienia > Dochody osiągnięte przez Radę Rodziców z organizacji zajęć pozalekcyjnych

Dochody osiągnięte przez Radę Rodziców z organizacji zajęć pozalekcyjnych

Czy dochody osiągnięte przez Radę Rodziców z organizacji zajęć pozalekcyjnych, które są przeznaczane na cele oświatowe, podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
W odpowiedzi na pismo z dnia 4 marca 2004 r. w sprawie stosowania przepisów prawa podatkowego Naczelnik Urzędu Skarbowego w Żarach działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz.U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) informuje, że zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (j.t. Dz.U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) wolne od podatku dochodowego są dochody podatników, których celem statutowym jest działalność naukowa, naukowo-techniczna, oświatowa, w tym również polegająca na kształceniu studentów, kulturalna, w zakresie kultury fizycznej i sportu, ochrony środowiska, wspierania inicjatyw społecznych na rzecz budowy dróg i sieci telekomunikacyjnej na wsi oraz zaopatrzenia wsi w wodę, dobroczynności, ochrony zdrowia i pomocy społecznej, rehabilitacji zawodowej i społecznej inwalidów oraz kultu religijnego – w części przeznaczonej na te cele.
Zgodnie z § 1.1. Regulaminu Rady Rodziców celem jej jest reprezentowanie ogółu rodziców szkoły oraz podejmowanie działań zmierzających do doskonalenia statutowej działalności szkoły, a także wnioskowanie do innych organów szkoły w tym zakresie.
Zgodnie z § 1.3b. wyżej wymienionego Regulaminu zadaniem Rady Rodziców jest w szczególności m.in. gromadzenie funduszy niezbędnych do wspierania działalności szkoły, a także ustalania zasad użytkowania tych funduszy.
W związku z powyższym dochody osiągnięte przez Radę Rodziców z organizacji zajęć pozalekcyjnych, które zostaną przeznaczone na cele oświatowe są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych.
Pismo Urzędu Skarbowego w Żarach z 1 kwietnia 2004 r. (nr US-IV-423/2/AH/2/2004)

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK