| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > ZUS płaci więcej za dojazd

ZUS płaci więcej za dojazd

Osoby wzywane do ZUS otrzymują zwrot całych kosztów przejazdu.

Od tego miesiąca osoby dojeżdżające do ZUS, wezwane tam na wizytę u lekarza orzecznika lub na komisję lekarską, otrzymują zwrot wszystkich kosztów poniesionych z tytułu dojazdu. ZUS zwróci je po przedstawieniu dokumentów potwierdzających te koszty. Taka wynika z nowelizacji rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie zwrotu kosztów przejazdu osób wezwanych do osobistego stawiennictwa przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2009 r. nr 26, poz. 161). Weszła w życie 4 marca. Do tej pory osoby otrzymywały jedynie 20 zł.

Osoba zainteresowana otrzyma zwrot kosztów podróży pod warunkiem, że złoży pisemny wniosek zawierający informację o prawie lub braku prawa do ulgowych przejazdów publicznym transportem zbiorowym. Musi też przedłożyć bilety lub rachunki za przejazd. ZUS zwraca wezwanej osobie koszty do kwoty równej cenie biletu za przejazd pociągiem osobowym II klasy, publicznym środkami komunikacji miejskiej albo w autobusowej komunikacji zwykłej przewoźnika wykonującego regularne przewozy.

Zainteresowani mogą sami zdecydować czy chcą odebrać całą kwotę w gotówce, czy otrzymać przekazem pocztowym na wskazany adres. Mogą też prosić o przelanie pieniędzy na rachunek bankowy.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK