| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Udokumentowanie prawa do becikowego

Udokumentowanie prawa do becikowego

Nowe przepisy dotyczące formy opieki medycznej nad kobietą w ciąży, uprawniającej do dodatku z tytułu urodzenia dziecka.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 14 września 2010 r. w sprawie formy opieki medycznej nad kobietą w ciąży, uprawniającej do dodatku z tytułu urodzenia dziecka oraz wzoru zaświadczenia potwierdzającego pozostawanie pod tą opieką (Dz.U. Nr 183, poz. 1234)

1 stycznia 2012 r. wejdą w życie przepisy rozporządzenia określające formę opieki medycznej sprawowanej nad kobietą nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu, uprawniającej do dodatku z tytułu urodzenia dziecka.

Formą opieki medycznej - jak wskazują przepisy rozporządzenia - są świadczenia zdrowotne udzielane w związku z ciążą w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych oraz leczenia szpitalnego.

Świadczenia zdrowotne są udzielane kobiecie co najmniej raz w każdym trymestrze ciąży. W rozporządzeniu został też określony wzór zaświadczenia lekarskiego lub wystawionego przez położną, potwierdzającego pozostawanie kobiety pod taką opieką.

Przypomnijmy, że dodatek z tytułu urodzenia dziecka w wysokości 1000 zł przysługuje matce lub ojcu albo opiekunowi prawnemu dziecka. Jeżeli dodatek nie został przyznany rodzicom lub opiekunowi prawnemu dziecka, wówczas przysługuje on opiekunowi faktycznemu dziecka w wieku do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK