| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Zmiany we wzorze pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji składanej drogą elektroniczną

Zmiany we wzorze pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji składanej drogą elektroniczną

Deklaracje podatkowe, które są składane do organów podatkowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, mogą być podpisywane przez pełnomocnika, podatnika, płatnika lub inkasenta.

W dotychczas obowiązującym wzorze pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji przesyłanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej (UPL-1), który należy składać do naczelnika urzędu skarbowego właściwego w sprawach ewidencji podatników i płatników, było wymagane obligatoryjne podawanie adresu zamieszkania pełnomocnika.

Takie rozwiązanie budziło wątpliwości, zwłaszcza w odniesieniu do pełnomocnika zawodowego. Podawanie w pełnomocnictwie adresu zamieszkania pełnomocnika zawodowego, który wykonuje działalność zawodową z reguły w innym miejscu niż adres zamieszkania, mogło w niektórych przypadkach spowodować trudności w doręczaniu pism organu podatkowego, ponieważ pisma te muszą być przekazane do kancelarii (biura) pełnomocnika.

Obecnie w pełnomocnictwie należy podawać wyłącznie adres do doręczeń pełnomocnika.

Zmiana została wprowadzona rozporządzeniem Ministra Finansów z 2 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz wzoru zawiadomienia o odwołaniu tego pełnomocnictwa (Dz.U. Nr 237, poz. 1572).

Rozporządzenie weszło w życie 31 grudnia 2010 r.

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »