| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Pracownicy kontroli skarbowej - dodatek kontrolerski i badanie zdolności do pracy

Pracownicy kontroli skarbowej - dodatek kontrolerski i badanie zdolności do pracy

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostały rozporządzenia dotyczące dodatku kontrolerskiego oraz badania zdolności do pracy pracowników kontroli skarbowej.

Dodatek kontrolerski dla pracowników izb i urzędów skarbowych

Dodatek kontrolerski przysługuje pracownikom podległym ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych, wykonującym kontrolę podatkową, kontrolę prawidłowości wykonywania zadań należących do zakresu działania dyrektorów izb skarbowych i naczelników urzędów skarbowych oraz kontrolę urzędów obsługujących te organy, a także kontrolę przestrzegania zasad etyki zawodowej, bezstronności i obiektywizmu działania pracowników zatrudnionych w izbach skarbowych i urzędach skarbowych. Stawka dodatku może być przyznawana w wysokości od 10% do 50% zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego pracownika. Dodatek jest przyznawany na okres roku kalendarzowego. O przyznaniu dodatku, jego zmianie albo utracie uprawnienia pracownik jest zawiadamiany na piśmie z podaniem daty. Powyższe regulacje zostały wprowadzone rozporządzeniem Ministra Finansów z 23 grudnia 2010 r. w sprawie dodatku kontrolerskiego dla pracowników podległych ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych (Dz.U. z 2011 r. Nr 9, poz. 42). Rozporządzenie weszło w życie 27 stycznia 2011 r.

Orzekanie o zdolności do pracy w kontroli i wywiadzie skarbowym

Warunki i tryb orzekania o zdolności do pracy w wyodrębnionych komórkach organizacyjnych kontroli skarbowej, w których zatrudnionym inspektorom i pracownikom przysługuje umundurowanie służbowe i broń służbowa, oraz w wywiadzie skarbowym, przez komisje lekarskie podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, wskazanie wykazu chorób i ułomności, na podstawie którego wydawane jest orzeczenie o stanie zdrowia, a także określenie zdolności do pracy, trybu kierowania na komisje lekarskie oraz wzoru karty skierowania do komisji lekarskiej zostały uregulowane w rozporządzeniu Ministra Finansów z 3 stycznia 2011 r. w sprawie orzekania o zdolności fizycznej i psychicznej do pracy w wyodrębnionych komórkach organizacyjnych kontroli skarbowej oraz w wywiadzie skarbowym (Dz.U. z 2011 r. Nr 11, poz. 58). Rozporządzenie weszło w życie 16 stycznia 2011 r.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Kujawska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK