| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Zasady współpracy z organami kontroli skarbowej

Zasady współpracy z organami kontroli skarbowej

Od 24 maja 2011 r. sądy oraz państwowe osoby prawne zobowiązane będą do współdziałania z organami kontroli skarbowej w zakresie m.in. udostępniania informacji.

Zmiany wprowadza rozporządzenie Rady Ministrów z 19 kwietnia 2011 r. w sprawie sposobu i trybu współdziałania organów kontroli skarbowej oraz inspektorów i pracowników z organami administracji rządowej i samorządowej, państwowymi i samorządowymi jednostkami organizacyjnymi oraz sądami i państwowymi osobami prawnymi (Dz. U. nr 93, poz. 540).

Zgodnie z rozporządzeniem sądy oraz państwowe osoby prawne zobowiązane będą w granicach swoich ustawowych kompetencji do współdziałania z organami kontroli skarbowej.
Współdziałanie będzie polegało na:

- niezwłocznym udostępnianiu informacji gromadzonych w aktach spraw, zbiorach danych, ewidencjach i rejestrach, w tym informacji zapisanych w formie elektronicznej;

- koordynacji działań w sprawach związanych z zakresem kontroli skarbowej;

- udzielaniu pomocy technicznej w zakresie udostępniania pomieszczeń biurowych i składowych, środków łączności, środków transportu oraz sprzętu biurowego i informatycznego, w związku z wykonywaniem zadań określonych w ustawie o kontroli skarbowe, których wykonanie nie jest możliwe bez udzielenia tej pomocy przez jednostki współdziałające.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, tj. 24 maja 2011 r.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Connected Life Magazine

Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »