| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Zakres informacji, które musi przedstawić staroście podmiot ubiegający się o pomoc de minimis

Zakres informacji, które musi przedstawić staroście podmiot ubiegający się o pomoc de minimis

Podmiot ubiegający się o pomoc de minimis jest zobowiązany do przedstawienia staroście zaświadczeń lub oświadczenia o wielkości uzyskanej pomocy de minimis, a ponadto informacji dotyczących sytuacji ekonomicznej, w tym sprawozdań finansowych za okres 3 ostatnich lat obrotowych, sporządzonych zgodnie z przepisami o rachunkowości.

W przypadku przedsiębiorstw, do których nie stosuje się przepisów o rachunkowości, wnioskodawca musi przedstawić także inne dokumenty pozwalające ocenić sytuację finansową przedsiębiorstwa za okres 3 ostatnich lat obrotowych.

Do wniosku o przyznanie dodatkowych środków Funduszu Pracy na realizację programu specjalnego starosta dołącza dodatkowo oświadczenie o pełnym przeznaczeniu środków Funduszu Pracy w ramach dostępnego dla starosty limitu, jaki w roku budżetowym może wydatkować na realizację programów specjalnych.

Pełne zaangażowanie dostępnego dla starosty limitu jest warunkiem, którego spełnienie umożliwia ubieganie się o przyznanie dodatkowych środków. Jest to niezbędne do oceny, czy zachodzą przesłanki upoważniające starostę do aplikowania o dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji ministra właściwego do spraw pracy.

Regulacje te zostały wprowadzone rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 13 czerwca 2011 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie programów specjalnych (Dz.U. Nr 133, poz. 775). Rozporządzenie weszło w życie 13 lipca 2011 r.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK