| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Prawne podsumowanie lipca 2011 r.

Prawne podsumowanie lipca 2011 r.

Niniejsza publikacja stanowi podsumowanie najważniejszych zmian w polskich przepisach prawnych, które weszły w życie w lipcu 2011 r.

PRAWO O POSTĘPOWANIU PRZED SĄDAMI ADMINISTRACYJNYMI

Dnia 12 lipca 2011 r. weszła w życie nowelizacja ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi oraz ustawy o zmianie - Kodeks postępowania administracyjnego oraz ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2011 r. Nr 76, poz. 409), którą:

- wprowadzono możliwość wymierzenia organowi przez sąd grzywny, w przypadku uwzględnienia skargi na bezczynność lub przewlekłe prowadzenie postępowania przez ten organ, co ma przyczynić się do przeciwdziałania przewlekłości postępowań administracyjnych.

ZASADNICZE WYMAGANIA DLA ZABAWEK

Dnia 20 lipca 2011 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 5 kwietnia 2011 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek (Dz. U. z 2011 r. Nr 83, poz. 454), które:

- wprowadza nowe zasady dotyczące oznakowania zabawek, m.in. wymagania dotyczące umieszczenia na zabawce oznakowania CE, nazwy i adresu producenta, jak i importera, nazwy typu, numeru partii, serii, modelu lub innych informacji umożliwiających identyfikacje zabawki, a także nazwy towarowej lub znaku towarowego;

- wprowadza wymóg zaopatrzenia zabawek w odpowiednie ostrzeżenia w języku polskim, m.in. minimalny i maksymalny wiek użytkownika, określając jednocześnie w jaki sposób takie ostrzeżenia powinny być sformułowane;

- nakłada nowe obowiązki na dystrybutorów zabawek, którzy zobowiązani są m.in. do kontrolowania prawidłowości umieszczonych na zabawkach oznaczeń.

Maciej Szulikowski

radca prawny i partner zarządzający

M. Szulikowski i Partnerzy Kancelaria Prawna

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

DIF Brokers

Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK