| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Ewidencja wyrobów akcyzowych i składy podatkowe

Ewidencja wyrobów akcyzowych i składy podatkowe

Wpisów do ewidencji informacji dotyczących wyrobów akcyzowych o kodach CN 3811 11 10, 3811 11 90, 3811 19 00 i 3811 90 00 zużywanych do wyprodukowania w składzie podatkowym innych wyrobów akcyzowych należy dokonywać nie rzadziej niż raz dziennie. Dotychczas nie było takiego obowiązku.

Z kolei prowadzący ewidencje wyrobów akcyzowych mają obowiązek dokonywania zamknięcia i podsumowania ewidencji za każdy miesiąc kalendarzowy, nie później niż w terminie 3 dni po upływie ostatniego dnia każdego miesiąca. Dotychczas należało to czynić ostatniego dnia miesiąca.

Z kolei podmioty prowadzące w formie elektronicznej ewidencje wyrobów akcyzowych przekazują właściwemu naczelnikowi urzędu celnego raport z zamknięć i podsumowań tych ewidencji za każdy rok kalendarzowy, a na żądanie właściwego naczelnika urzędu celnego - raport z zamknięć i podsumowań tych ewidencji za wskazane miesiące. Raport roczny należy przekazywać w terminie do 31 stycznia roku kalendarzowego następującego po roku, za który raport jest przekazywany, a w przypadku raportu przekazywanego na żądanie właściwego naczelnika urzędu celnego, w terminie 14 dni od dnia doręczenia żądania. Dotychczas należało przekazywać raport miesięcznie.

Rozporządzenie Ministra Finansów z 7 lutego 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie niektórych ewidencji wyrobów akcyzowych - Dz.U. z 19 lutego 2013 r., poz. 226

Rozporządzenie Ministra Finansów z 7 lutego 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków prowadzenia składów podatkowych oraz ewidencji przez podmioty prowadzące składy podatkowe - Dz.U. z 19 lutego 2013 r., poz. 225


Będzie akcyza na gaz ziemny do celów opałowych

Zwrot akcyzy od paliwa rolniczego w 2013 r.

 

oprac. Sławomir Biliński

ekspert w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK