| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Nowa umowa podatkowa z Singapurem

Nowa umowa podatkowa z Singapurem

17 sierpnia 2013 r. wchodzi w życie ustawa ratyfikująca nową umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania z Singapurem.

W ustawie tej Sejm wyraża zgodę na ratyfikację przez prezydenta umowy oraz protokołu między Polską a Singapurem w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu.

Umowa została przygotowana w oparciu o Modelową Konwencję OECD w sprawie podatku od dochodu i majątku. Zmiany dotyczą m.in. opodatkowania licencji, dywidend i odsetek, definicji występujących w umowie, wymiany informacji oraz umożliwienia dokonania tzw. korekty wtórnej, pozwalającej na usunięcie podwójnego opodatkowania.

Umowa zmienia dotychczasową metodę unikania podwójnego opodatkowania, tj. metodę wyłączenia z progresją na metodę proporcjonalnego zaliczenia.

W umowie znalazła się także tzw. pełna klauzula wymiany informacji podatkowych, która umożliwi stronom m.in. żądanie przekazania informacji znajdujących się w posiadaniu instytucji finansowych oraz banków.

Sejm uchwalił ustawę 14 czerwca 2013 r. Prezydent podpisał ją 26 lipca 2013 r. Ustawa wchodzi w życie 17 sierpnia 2013 r. - publikacja: Dz.U. 2013 poz. 881 z 2 sierpnia 2013 r.

 Nowe przepisy zastąpią dotychczas obowiązującą umowę z 23 kwietnia 1993 r. i znajdą zastosowanie do opodatkowania dochodów osiąganych od 1 stycznia 2014 r.

Kiedy wystawić fakturę za usługi transportowe i spedycyjne

Zmiany w zwrocie VAT za materiały budowlane od 2014 r.

Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Singapuru w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, podpisana dnia 04.11.2012 r.:

- tekst polski;

- tekst angielski.

 

 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »