| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Nowa umowa podatkowa z Singapurem

Nowa umowa podatkowa z Singapurem

17 sierpnia 2013 r. wchodzi w życie ustawa ratyfikująca nową umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania z Singapurem.

W ustawie tej Sejm wyraża zgodę na ratyfikację przez prezydenta umowy oraz protokołu między Polską a Singapurem w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu.

Umowa została przygotowana w oparciu o Modelową Konwencję OECD w sprawie podatku od dochodu i majątku. Zmiany dotyczą m.in. opodatkowania licencji, dywidend i odsetek, definicji występujących w umowie, wymiany informacji oraz umożliwienia dokonania tzw. korekty wtórnej, pozwalającej na usunięcie podwójnego opodatkowania.

Umowa zmienia dotychczasową metodę unikania podwójnego opodatkowania, tj. metodę wyłączenia z progresją na metodę proporcjonalnego zaliczenia.

W umowie znalazła się także tzw. pełna klauzula wymiany informacji podatkowych, która umożliwi stronom m.in. żądanie przekazania informacji znajdujących się w posiadaniu instytucji finansowych oraz banków.

Sejm uchwalił ustawę 14 czerwca 2013 r. Prezydent podpisał ją 26 lipca 2013 r. Ustawa wchodzi w życie 17 sierpnia 2013 r. - publikacja: Dz.U. 2013 poz. 881 z 2 sierpnia 2013 r.

 Nowe przepisy zastąpią dotychczas obowiązującą umowę z 23 kwietnia 1993 r. i znajdą zastosowanie do opodatkowania dochodów osiąganych od 1 stycznia 2014 r.

Kiedy wystawić fakturę za usługi transportowe i spedycyjne

Zmiany w zwrocie VAT za materiały budowlane od 2014 r.

Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Singapuru w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, podpisana dnia 04.11.2012 r.:

- tekst polski;

- tekst angielski.

 

 

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Comperia.pl

Porównywarka finansowa nr 1

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK