| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Zwolnienia podatkowe w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej

Zwolnienia podatkowe w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej

Do 30 czerwca 2014 r. został przedłużony okres obowiązywania przepisów dotyczących regionalnej pomocy inwestycyjnej w zakresie zwolnień od podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych.


Zwolnienia od podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych


Ministerstwo Finansów poinformowało, że w związku z przedłużeniem do dnia 30 czerwca 2014 r. obowiązywania rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 października 2006 r. w sprawie ustalenia mapy pomocy regionalnej (Dz. U. Nr 190, poz. 1402), Rada Ministrów w dniu 20 grudnia 2013 r. przyjęła rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków udzielania zwolnień od podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych, stanowiących regionalną pomoc inwestycyjną.

Dofinansowanie z PFRON w 2014 r.

Rozporządzenie zostało opublikowane 27 grudnia 2013 r. poz. 1648 i umożliwia po dniu 31 grudnia 2013 r. do dnia 30 czerwca 2014 r. udzielanie przez jednostki samorządu terytorialnego zwolnień z podatku od nieruchomości i z podatku od środków transportowych na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 sierpnia 2008 r. w sprawie warunków udzielania zwolnień od podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych, stanowiących regionalną pomoc inwestycyjną (Dz. U. Nr 146, poz. 927, z późn. zm.).

Zobacz: Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 grudnia 2013 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustalenia mapy pomocy regionalnej (Dz. U. z 2013 r. poz. 1540)

Zapraszamy do dyskusji na forum

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Dębska

Prawnik i menadżer LexOmni.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK