| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Nowy wzór deklaracji VAT-11

Nowy wzór deklaracji VAT-11

Minister Finansów określił w drodze rozporządzenia nowy wzór deklaracji dla podatku od towarów i usług od wewnątrzwspólnotowej dostawy nowego środka transportu - VAT-11.


Nowy wzór formularza VAT-11


Od 18 lutego obowiązuje nowy wzór formularza VAT-11 (wersja 4), czyli deklaracji dla podatku od towarów i usług od wewnątrzwspólnotowej dostawy nowego środka transportu.

Zobacz aktualny wzór formularza VAT-11

Nowy wzór formularza wprowadza rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 7 lutego 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług dotyczących transakcji wewnątrzwspólnotowych w zakresie nowych środków transportu (Dz. U. z 2014 r., poz. 209), które weszło w życie 18 lutego 2014 r.

Zmiany dokonane w formularzu VAT-11 mają charakter techniczny. Usunięto zapis dotyczący oświadczenia podatnika lub osoby reprezentującej o znajomości przepisów Kodeksu karnego skarbowego dotyczących odpowiedzialności za podanie niezgodnych z rzeczywistością danych. W zamian wprowadzono pouczenie o tym, iż „za podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy grozi odpowiedzialność przewidziana w Kodeksu karnym skarbowym”.

Nowe rozporządzenia dotyczące VAT

Zapraszamy do dyskusji na forum o podatkach

Jak wyjaśnia Ministerstwo Finansów, zmiana ta wynika ze stanowiska Ministerstwa Sprawiedliwości, że oświadczenie nie ma charakteru prawnie relewantnego z punktu widzenia odpowiedzialności karnej konstytuowanej przez Kodeks karny skarbowy.


Wzór deklaracji VAT-11 stanowiący załącznik do roporządzenia:

 

 

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Żur

Menedżer produktu w nazwa.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK